Ukončena sbírka Herní průmysl pomáhá. Kolik která studia poslala?

Vyúčtování výsledků.

Od konce dubna probíhala sbírka Herní průmysl pomáhá pod takovkou GDA (Asociace českých herních vývojářů).

"V rámci sbírky se vybralo 369 345 Kč. Děkujeme! Sbírka je v tuto chvíli pozastavená a doufáme v příznivý vývoj situace. Jsme však připraveni sbírku opět nastartovat, bude-li potřeba akutní pomoci," uzavřeli její organizátoři výběr peněz.

Mělo se za to, že původní interní dohoda zněla, že všichni členové GDA na transparentní účet něco pod svým jménem pošlou, ale nakonec se tak z nějakého důvodu nestalo. Nic nedorazilo například od Warhorse Studios či Beat Games.

1

Nejvíce, více než polovinu celkové částky na účet poslali začátkem roku Američany odkoupení tvůrci mobilních her z Geewa a jejich šéf Miloš Endrle, celkem 200 tisíc korun. Druhým největším přispěvovatelem byli SCS Software, kteří společně s jejich zakladatelem Pavlem Šeborem věnovali 60 tisíc korun.

Bohemia Interactive poslali 50 tisíc korun, o něco menšími příspěvky, adekvátními velikosti studia, pomohli Amanita Design, Dreadlocks či autoři ankety Česká hra roku a konference GDS.

Veškeré peníze již z transparentního účtu odešly na rektorát ČVUT v Praze či VUT v Brně, aby se z toho zaplatila výroba ochranných masek COVMASK či čelních štítů CEITEC. Díky tomu se se zdravotníkům dostalo 450 ochranných masek a 5 tisíc ochranných štítů.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna