Total War Saga: Troy bude 13. srpna po úvodních 24 hodin zdarma

Nevšední nápad Epicu + vysvětlující omluva od Creative Assembly.

Peníze od Epicu nesmrdí ani tvůrcům legendární série historických strategií. Upsali se roční exkluzivitou Epic Games Store, kde plná hra A Total War Saga: Troy bude 13. srpna 2020 jen po úvodních 24 hodin zdarma pro kohokoli ke stažení.

Tim Sweeney a spol. tímto krokem mohou zase o něco změnit obchodní modely fungování herního průmyslu a po velkorysém rozdávání zdarma Grand Theft Auto 5, Civilizace 6 či Borderlands posunout propagaci svého obchodu ještě o notný kus dál.

Velice výhodná je tato dohoda i pro Creative Assembly, protože vývoj této hry má zpoždění, dostane se ji takto obrovské reklamy, jakou menší "odbočkový" díl typu Thrones of Britannia minule neměl, a hlavně získali finance na příští, už "velké" pokračovaní Total War.

Nový filmeček:

V rozsáhlém blogu svým věrným fanouškům omluvně vysvětlují, že jde pouze o jednorázovou spolupráci a že se nehodlají takto v jejích očích "provinit" příště u budoucích her série. U těch slíbili, že budou k dispozici z vícero různých obchodů hned od začátku.

Zde prý šlo o úžasnou příležitost jen pro Troy, se kterou údajně osloví nové publikum, čímž asi myslí hráče Fortnite, ale zní to jen jako výmluva. Když prý za nimi Epic přišel s nabídkou, nebylo to prý tak, že mu to okamžitě odsouhlasili. Nýbrž o tom vedli dlouhé diskuse, zahrnující snahy o diverzifikaci byznysu a co to znamená pro komunitu. Ta ale dle názoru vývojářů nebude bita, když může mít čerstvou novinku zdarma zde výměnou za pouhé vytvoření si účtu na jiné než dominantní platformě.

Creative Assembly necítí, že by tím nějak poškozovali uživatele Steamu, kde hra smí vyjít až v srpnu 2021. Ač tam byla déle zalistovaná v katalogu, nevybíraly se dosud peníze za předobjednávky, tudíž je to prý v pořádku. Cross-platform hraní mezi verzemi z Epicu a později Steamu se dle FAQ neplánuje, použití neoblíbené ochrany Denuvo naopak ano. Obdržené peníze od Epicu využijí na posílení své infrastruktury a zázemí, aby jejich příští tituly mohly být ještě lepší.

1

Závěrem požáadali nespokojence, aby nesměřovali svou kritiku na jednotlivce, tzn. na obchodní ředitele na sociálních sítích, kteří toto rozhodnutí odkývnuli. Prý to máte případně cílit na celé britské studio, ale budoucnost vás prý přesvědčí, že to byl správný postup.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna