Chceme dát lidem možnost výběru, říká k PS5 bez Blu-Ray mechaniky šéf Sony

A jak to asi bude s cenotvorbou?

Záměr nabídnout hned dva různé modely konzole od úplného začátku patřil mezi největší překvapení včerejšího večera. Šéf Jim Ryan k tomu poskytl hned několik rozhovorů pro CNET či BBC:

"Chceme dát hráčům možnost výběru. V prvním čtvrtletí letošního roku byly dvě třetiny nových prodaných her digitální verze. Lidé je mají čím dál více v oblibě, stejně jako u hudby či videa, což jsme museli zohlednit".

Když vynecháme přítomnost Ultra HD Blu-ray mechaniky a trochu jiné rozměry (se shodným designem), běžná a Digital edice PlayStation 5 budou co do vlastností naprosto totožné, identické produkty. Kapacita SSD bude u obou stejná (1 TB) a poskynutý herní zážitek též.

1

Jak se bude lišit cena obou modelů, to zatím Sony neřekla (jen že ji jde o hodnotu konzole, nikoli nejnižší cenu) a bude to zajímavé sledovat. Z jejího pohledu je totiž mnohem hodnotnější verze bez mechaniky, protože nepodporuje bazarovky, má z digitálních her větší marže a uživatelé mají k PSN účtu přiřazeny platební karty, což nutí k většímu utrácení za mikrotransakce. Dovolí ji také čarovat s cenotvorbou a psychologií kupujících, které může dotlačit tam, kde je chce mít: pokud by stanovila cenu PS5 bez mechaniky jen například o 50 dolarů níže, spousta lidí by si řekla, že se určitě vyplatí tuhle částku přihodit a získat mechaniku navíc, čímž by se jaksi ospravedlnila vyšší cena a tolik by se neřešila, když tu existuje levnější alternativa. Ale ti, kteří chtějí dlouhodobě ušetřit za hry, musejí naopak sáhnout po modelu s Blu-Ray, aby mohli dál provozovat bazarovky.

2

Co se týče zpětné kompatibility, postoj Sony je stále takový, že mluví jen o podpoře PS4 her, nikoli těch pro PS1 až PS3, jak se spekulovalo: "Procházíme s vývojáři a vydavateli hru po hře, abychom celkově otestovali přes 4 tisíce her z PS4. S pokrokem v tomto směru jsme spokojeni".

Reklama

Přeskočit na komentáře (2)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

RECENZE Bus Simulator 21

Jaké to je být řidičem autobusu?

Xboxová vydavatelská divize vábila na něco ohledně Fable, pak to smazala

Možná remastery starých dílů? Psalo se, že název Fable Anniversary už je obsazený.

- komentáře (2)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna