Project Athia novou fantasy akcí od Square Enix

"Navrženo exkluzivně pro PS5", bude však i na PC.

Stejně jako třeba u Pragmata to je ještě několik let vzdálený počin, proto zatím jen pracovní název. Každopádně je jasné, že byl "navržen exkluzivně pro PlayStation 5", přičemž potvrzena byla i PC verze.

Project Athia bude vzrušujícím příběhovým dobrodružstvím od nového studia Square Enix, Luminous Productions, což jsou tvůrci Stadia verze Final Fantasy 15. Ostatně nejprve se zdálo, že to musí být nějaký datadisk či jeho pokračování.

"Bude to vyvrcholení naší filozofie vytvořit kompletně nové a svěží herní zážitky, které kombinují poslední technologie s uměním," praví autoři. Hlavním scénáristou je Gary Whitta podepsaný pod Duke Nukem Forever a Star Wars: Rogue One. Vede tým zkušených autorů, kteří psali pro filmy, TV seriály, hry či fantasy literaturu a snaží se o vtahující nové universum.

Hra vás vezme do rozlehlého, detailního a divného světa, který ohromí krásou a zároveň vyděsí. Působí to, jako by tam byla hrdinka v teniskách náhle transportována z našeho světa. Má to být svět, který ji nepatří, ale vyroste v něm. Kde ti odhodlaní budou prověřeni, pravdy budou vyslechnuty a oddanosti budou zpochybněny.

Budete se pohybovat po skalách a útessech, vyvolávat kořeny stromů, abyste vyzráli na kreatury vypadající jako vlk, i čelili obřím monstrům či drakům. V third-person pohledu kamery může být tato akční adventura poněkud zvrácená, zakazující i bouřlivá. Datum vydání zatím neznáme, ale dříve než ve 2021-2022 to určitě nebude.

1
2
3
4

Reklama

Související obsah

Také na webu...

RECENZE Bus Simulator 21

Jaké to je být řidičem autobusu?

Xboxová vydavatelská divize vábila na něco ohledně Fable, pak to smazala

Možná remastery starých dílů? Psalo se, že název Fable Anniversary už je obsazený.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna