Downgrade The Last of Us 2 oproti E3 2018 zdokumentován

+ srovnání framerate mezi PS4 a PS4 Pro.

Ani bestseller od Naughty Dog se nevyhnul tradičnímu srovnání finální prodejní verze a dřívějších prezentací na výstavách, přestože jde po grafické stránce o fantastické dílo.

Jedno z nejlepších videosrovnání na toto téma a z poslední doby připravil YouTuber ElAnalistaDeBits, který si jako vzorek vybral E3 2018 demo.

Oproti jiným videím je skvělé v tom, že obsahuje i popisky toho, co se v The Last of Us 2 přesně změnilo či zhoršilo, i "blbuvzdorné" označení daných věcí na scéně.

Hra má nyní trochu slabší volumetrickou mlhu v lese, odrazy stromů v kalužích (počítané v reálném čase) už nejsou tak přesné a kaluží je méně, nyní také chybí stíny postav, nepřátel či prostředí od ohně v garáži.

Jinde si nelze nevšimnout výrazného downgradu modelů a animací protivníků, zejména v jejich tvářích. Paprsky slunce prosvítající lesem jsou ve finálce méně intenzivní, některé textury (např. vozidel) mají menší rozlišení, v některých oblastech podivně doskakuje vysoká tráva, útoky nepřátel nemají takový vliv na prostředí, určité levely byly předělány (například obchod, nyní s méně efektem bloom) nebo v nich více vyrostla vegetace.

K dispozici je také technický rozbor framerate PS4 a PS4 Pro verzí The Last of Us 2 od VGTech:

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (15)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna