Acer ukázal budoucnost notebooků - kreativní myšlení a odolnost

Nové herní stroje Predator, aktualizovaný Swift či ConceptD pro kreativní duše.

Tento článek je placenou inzercí.

Acer na tiskové konferenci Next@Acer ukázal, jaké počítače v nedaleké budoucnosti budeme používat. Nejednalo se přitom jen o nástupce aktuálně prodávaných modelů. K vidění byly opravdu zajímavé notebooky i nadupané herní mašiny. Acer celou konferenci rozdělil do několika sekcí zaměřených na odolnost, lehkost a kreativitu. Na hráče se ovšem také nezapomnělo a řada Predator opět dostane ty nejlepší komponenty na trhu.

1

Nové herní stroje Predator

Co by to bylo za prezentaci Aceru bez novinek ohledně portfolia Predator. Představila se nám hned celá řada herních notebooků. Hráči u nich ocení zejména špičkové komponenty od Nvidie i Intelu. Za velkou inovaci lze považovat klávesnice u modelu Predator Helios 700. Ta se vysouvá do přední části notebooku, který se pak může efektivněji chladit. Navíc některé klávesy, konkrétně W, A, S, D a šipky ukrývají laserové snímání pozice stisknutí. V praxi tak lze danou klávesu stisknout jen lehce a hra vše zaznamená jako u gamepadu. Ideální například pro hraní závodních her.

2

Samozřejmě herní notebooky nejsou žádná ořezávátka. Predator Helios 700 ukrývá až Intel Core i9 10980HK, jenž lze taktovat a grafickou kartu Nvidia GeForce RTX 2080 Super. Dostupnější Helios 300 a Triton 300 zase zaujmou špičkovým 240Hz displejem.

3

Milovníci extrémního výkonu můžou sáhnout po bezkompromisním stolním počítači Predator Orion 9000. Ten nabídne Intel Core i9 Extreme Edition a dvě grafiky RTX 2080Ti. Krom výkonných komponent se inovovalo i chlazení a samotná počítačová skříň. Portfolio doplňuje monitor Predator X25 s obnovovací frekvencí 360 Hz a herní židle s možností masáže a vestavěnými reproduktory. Vybere si zkrátka každý a Acer myslel i na ty úplně nejnáročnější.

4

Aktualizovaná řada Swift

Výrobce samozřejmě nezapomněl ani na další produkty. Představen byl například nový Acer Swift 5, který nabídne stylový vzhled, snadnou přenositelnost a vysoký výkon. Pokud pracujete spíš online, může zaujmout nový prémiový Chromebook Spin 713. Ten vychází z projektu Athena a nabídne luxusní zpracování, antibakteriální úpravu dotykové obrazovky a špičkový 2K displej.

5

ConceptD pro kreativní duše

Hvězdou kreativní části byl bezpochyby ConceptD 3 Ezel. Jedná se o notebook určený pro tvůrce obsahu. Nosnou myšlenkou je dotykový překlápěcí displej. Notebook tak lze použít mnoha rozličnými způsoby. Klasické notebookové rozvržení lze během vteřiny změnit, a udělat tak z počítače tablet. Vtip ovšem spočívá v možnosti polohovat displej blíž k uživateli pod různým úhlem. Díky této vychytávce se na notebooku snadněji kreslí a poslouží i k prezentaci všech vašich nápadů. Acer tuto myšlenku navíc důmyslně podpořil aktivním dotykovým perem, které lze uložit do těla zařízení, kde se i nabíjí.

6

Nová odolná řada Enduro

Acer zároveň přišel i s úplnou novinkou. Notebooky řady Enduro se pyšní zvýšenou odolností podpořenou vojenskými standardy. Představeno bylo celkem 5 zařízení. Mezi notebooky udělal nejlepší dojem model Enduro N3. Jedná se o velmi odolný notebook, který přežije drsné zacházení. Nevadí mu pády z více jak metrové výšky, mrazivé teploty ani voda. Zároveň jde o relativně kompaktní stroj s váhou do dvou kilogramů, který i dobře vypadá. Vyztužené hrany notebook ochrání, ale zároveň tolik nenarušují samotný design. Do notebooku navíc Acer vměstnal výkonné komponenty včetně Intel Core i7 desáté generace a grafiky Nvidia GeForce MX230.

Kompletní portfolio a brzy také všechny představené novinky najdete na CZC.cz.

7

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna