Slabší Xbox Lockhart má mít méně RAM a umožnit jen 1080p či 1440p

Nové nálezy u Microsoftu.

Patrně jen pár týdnů nás dělí od oficiálního oznámení druhého modelu Xboxu, který má přezdívku Lockhart a nejspíš se bude jmenovat Xbox Series S (nepotvrzeno).

Bezpečnostní analytik TitleOS v poslední vývojářské dokumentaci Microsoftu z června 2020 našel zmínky jak o Anaconda (což je Xbox Series X), tak i o Lockhart. Nazývá je "konzolovou rodinou Scarlett".

Tahle slabší konzole má cílit spíš na méně náročné, příležitostné hráče, kteří nechtějí tolik utrácet za větší výkon. Lockhart má mít jen 4 teraflopy, zatímco Xbox Series X se pyšní 12 teraflopy.

1

Podle dnešního zjištění The Verge se vývojářský kit Lockhart jmenuje Dante a umožňuje aktivovat speciální profil pro výkon, v němž tvůrci her zjistí, jak jejich hra zhruba (ne)pojede na této slabší konzoli.

Má mít 7,5 GB použitelné paměti RAM, mírně podtaktovaný procesor a okolo 4 teraflopů GPU výkonu. Oproti tomu Xbox Series X má 13,5 GB použitelné RAM.

Vývojáři mohou přes tento profil otestovat, jak hra šlape v nejvíce používaných rozlišeních 1080p či 1440p na současných herních monitorech.

Co se týče ceny Lockhart, redaktor Tom Warren uvedl, že má být nižší (než u Series X), ale že to automaticky neznámená, že bude nízká.

Reklama

Přeskočit na komentáře (5)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

Také na webu...

Oficiální propagační materiál Sony ukazuje černý model PS5

Zjevně jen Photoshop, ale poprvé něco takového schváleného od obchodu.

Obrázky z remaku Stalkera do Unreal Engine

Jediný amatérský tvůrce se snaží o autenticitu a atmosféru.

- komentáře (5)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna