Pouze stejně náročné jako Fortnite je tech-demo Unreal Engine 5

Překvapivé ujištění Epicu.

Když člověk v květnu viděl to úchvatné tech-demo Unreal Engine 5, automaticky si pomyslel, že něco takového bude asi náročné jak blázen - obzvlášť v souvislosti s tvrzením, že PS5 je lepší než nadupané PC.

Avšak opak je pravdou. S tímto překvapivým výrokem tento týden přišel Epic v rozhovoru pro PCGamesN.

Technologie, která se snaží o dosáhnutí fotorealismu a grafiky na úrovni animovaných filmů, nebude tak hardwarově náročná, jak se předpokládalo.

"Mohu prohlásit, že čas, který grafický čip (GPU) strávil renderováním geometrie v našem UE5 demu, je podobný, jaký se stráví renderováním geometrie v konzolovém Fortnite v 60 snímcích za vteřinu," uvedl viceprezident inženýrství Nick Penwarden.

Pokud by se to naplnilo i v budoucích hrách, může se nám tu rýsovat engine, který bude použitelný i s levnějším hardwarem.

Jen je samozřejmě nutno myslet na to, že se vše netočí jen kolem GPU a renderování geometrie herního levelu, ale také o dalších komponentech v počítači či konzoli.

Čtěte také: Unreal Engine 5 demo jelo v 30fps a se starým harddiskem by bylo mnohem horší, Jak by vypadalo skalní město z Unreal 5 v Unreal Engine 4.25?, Napodobení Unreal Engine 5 v Dreams.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna