Sony údajně pro začátek vyrobí 10 milionů kusů PlayStation 5

Optimističtější předpověď než dříve.

Byl to Bloomberg, kdo v dubnu reportoval o údajně menší prvotní várce konzolí PlayStation 5 pro předvánoční start, než tomu bylo u PS4.

A je to stejná agentura, která dnes přišla s další vlastní zprávou na toto téma, ačkoli je vyloženě opakem předešlého.

Zdroje Bloombergu nyní mluví o údajných 10 milionech kusů PS5 pro startovní období. Z toho 5 milionů má být prý určeno pro Vánoce, tato várka se prý začala vyrábět v červnu (viz později potvrzená fotka z továrny) a má být zkompletována už do září.

1

Dalších 5 milionů kusů prý Sony nechá vyrobit mezi říjnem a prosincem, tudíž tyhle konzole budou určeny k zásobování obchodů až v 1. čtvrtletí 2021.

Japonská korporace má být v předpokládaném odbytu nové konzole optimistická ze dvou důvodů. Jednak díky zvýšenému zájmu o hraní v době karantén, jak ukázal jarní odbyt staré PS4, tak díky nadšeným ohlasům na červnovou předváděčku PS5 her i rekordní sledovanosti.

Informátoři Nikkei Asian Review se s tím shodují: Sony prý navýšila výrobu PS5 o 50 procent, z původních asi 6 milionů kusů na 9 milionů.

Zatím však analytici nemohou vyslovit přesné předpovědi prodejů, když není známa cena konzole, ani přesné datum uvedení - v pondělí k tomu nakonec nedošlo, možná i kvůli snaze, aby nezapadlo Ghost of Tsushima?

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna