Některé modely Xbox One vyřazují obchody z nabídky či je označují za výběhové

Co má Microsoft za lubem?

Když máte tolik různých modelů konzole v nabídce a chystáte se uvést na trh další dva, je jasné, že to některý starší odskáče, aby se situace zpřehlednila a zákazníci neměli tak složitý výběr. Ale nečekali jsme, že se to stane tak brzy, necelý půlrok před příchodem Xbox Series X.

Odstartoval to australský Press-Start, který zjistil, že tamní oficiální web Microsoftu už nelistuje původní Xbox One či upgradovaný Xbox One X. Namísto nich uvádí jen Xbox One S či Xbox Series X.

Vedle toho sehnali informace od předních řetězců jako EB Games či JB Hi-FI, že Xbox One X prý byl smazán z jejich systémů a už nemají možnost doobjednat další zásoby na sklad.

1

V ten samý den si britský deník Metro všiml nového označení celé řady Xbox One na amerických obchodech Amazon. Verze X, S a All-Digital Edition tam získaly nálepku "discontinued", což by se dalo volně přeložit jako "výběhový model", nebo už nepokračující či nepodporovaná řada.

Co na to Microsoft, ptáte se? Výslovně to pro PureXbox nepopřel, jen zdůraznil, že s low-endovou levnou verzí Xbox One S nadále normálně počítají.

Dan Tavares, zastávající v MS roli obchodního plánovače pro konzole Xbox, obvinil Amazon z chaosu na jeho stránkách kvůli pouhé změně produktu.

O osudu Xbox One X se však nijak nezmínil: nedivili bychom se, kdyby byl uměle zaříznutý a vyřazen z prodeje, něco jako od Apple svého času iPhone X, aby nekonkuroval jen drobně inovovanému dalšímu modelu iPhone XS. Pokud chce Microsoft úspěšně najít kupce Xbox Series X, když nemá exkluzivity, nepotřebuje, aby mu lezla do zelí jiná, tři roky stará mašinka z vlastní stáje, která je sice méně výkonná, ale svým zlevněním by mohla řadu lidí zviklat, aby sáhli právě po ní.

Pro výrobce je výhodnější dát na výběr jen dvě varianty, buď highendový Xbox Series X nebo lowendový starý Xbox One S, navíc někde mezi nimi bude ještě ukotven ten spekulovaný Lockhart (Xbox Series S), který zřejmě na trhu nahradí "chudáka" Xbox One X.

999

Nejnovější hry testujeme na výkonném počítači LYNX Grunex Super Gamer 2020.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

RECENZE Bus Simulator 21

Jaké to je být řidičem autobusu?

Xboxová vydavatelská divize vábila na něco ohledně Fable, pak to smazala

Možná remastery starých dílů? Psalo se, že název Fable Anniversary už je obsazený.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna