Ghost of Tsushima s druhým největším počtem diváků a The Last of Us 2 dvojkou v PS4 tržbách

Obojí myšleno ze všech exkluzivit + gratulace od studií Sony.

Dnes vypuštěná akční adventura o samurajovi z Japonska je na dobré cestě stát se dalším prodejním hitem.

Vyplývá to z prvních dostupných metrik, kterým je počet souběžných diváků během startovního dne na platformě Twitch, byť se tito zvědavci samozřejmě nemusí automaticky překlopit do prodaných kusů.

Na záběry, jak Ghost of Tsushima někdo hraje, se tam dnes dívalo ve špičce 300 tisíc lidí.

To je druhý nejvyšší počet u nějaké PS4 exkluzivity, po The Last of Us 2 s 508 tisíci diváky, a po God of War či Death Stranding s 291 tisíci diváky.

Kolegům ze Sucker Punch pogratulovala i studia Insomniac a Naughty Dog. Oproti nim mají větší klid, protože Metacritic zatím neumožňují psát uživatelské recenze, až od soboty.

Že se Sony celkově začátkem léta daří, to dokládají i čísla od auditora amerického trhu, NPD.

Souhrnná data za červen praví, že The Last of Us 2 vygenerovalo největší dolarové tržby v úvodním měsíci ze všech her vydaných v roce 2020 (a osmé nejvyšší tržby za uplynulý rok, i celkově druhé nejvyšší z PS4 exkluzivit, hned po Spider-Manovi ze září 2018).

V celkovém počtu prodaných kusů za letošek je nicméně až na 3. místě, za Call of Duty Modern Warfare a Animal Crossing: New Horizons. A pokud by se to vzalo za uplynulých 12 měsíců, je na 8. příčce.

Uvedl to analytik Mat Piscatella společně s dalšími hitparádami. Z hardwaru opět zvítězil Nintendo Switch, jak co do tržeb, tak počtu kusů.

1
2
3
4
5
6

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna