Dan Vávra sepsul předváděčku Mafia 1 remake, pak to raději smazal

Dochoval se ale záznam. Máte rádi Shreka? + UPDATE.

Jakákoli kritika se dá napsat konstruktivně a věcně, jako to ukázal třeba tvůrce El Matador či Attentat 1942, nebo naopak zapškle. Hledat nějaké drobnosti za každou cenu a podat je zesměšňující až ironickou formou.

Pro Dana Vávru to asi včera nebyl snadný den, když pozoroval, jak je hodně lidí nadšených z patnáctiminutové prezentace Take 2 o remake Mafia 1, jeho dávného dítka, za které nyní nic nedostane ani ho s ním nikdo nekonzultoval, což jeho ego kouše jen těžce.

1
Koláž: iPrima.cz

Jeden z hlavních tvůrců této legendární české hry a bývalý designér či scénárista z Illusion Softworks (nyní Warhorse / THQ Nordic, resp. YouTuber) nezachoval chladnou hlavu a neodpustil si krátký příspěvek na svém osobním Facebooku, kde předělávku lehce zkritizoval, když srovnal nový model Paulieho se Shrekem. Pro brněnské a americké tvůrce hry ze studia Hangar 13 to však vlastně byla poklona, pokud Vávra nedokázal najít nic lepšího, na čem by je shodil:

"Dát Tomovi za parťáka Shreka, Hulka, Paulieho The Froga, nebo kdo to je, to posunulo do next genu. Těším se, až bude po gangsterech házet náklaďáky plný vybuchujících barelů."

3
Screenshot Vávrova příspěvku: Indian-TV.cz

Když se tam sešly stovky reakcí a komentářů, z nichž řada nebyla pozitivních a zněla zhruba ve smyslu - "Vávra je sice dobrý vývojář, ale zároveň věčný hater, co se chová jak desetileté děcko, a jeho Kingdom Come mělo spoustu větších chyb" - dnes ho kupodivu raději smazal (či odstranil z veřejné části profilu?).

Příspěvek i následný komentář Vávry na jednoho uživatele se nicméně dochovaly, například díky článku na iPrima.cz či Indian-TV.cz:

"Jasně a hlavně jsou tam vybuchující barely, pro jistotu červený a suprovej cover systém a fyzikální model jako v GTA a 5x víc nepřátel. Prostě po všech směrech je to lepší. Závidím, že jsem to takhle nedokázal taky. Že mě ty vybuchující barely tenkrát nenapadly taky. A ty auta, že mě nenapadlo udělat pro děti a místo toho jsme dělali nějakou fyziku blbou, co všem akorát vadila. O tolik lepší by to bylo."

4
Screenshot Vávrova příspěvku: Indian-TV.cz

Ať už máte Vávru rádi za jeho poněkud humpolácké vyjadřování či ne, souhlasíte s tímto jeho názorem na základě jediné demonstrované mise, že se prý styl hraní v remaku mohl přesunout někam trochu jinam, tedy k přehnané a bombastické akci ala Mafia 3?

UPDATE - Vávra v dodatečné reaci na Eurogamer vysvělil, že "vůči některým bývalým kolegům to bylo necitlivé a někdo začal řešit, že uráží herce, který za to nemůže", takže prý nebude přilévat olej do ohně a proto svůj původní příspěvek odstranil.

Reklama

Související obsah

Dead Space remake oficiálně

Teaser trailer + první info.

Battlefield Portal bude komunitní platformou s obsahem z minulých dílů

Nastavíte si vlastní pravidla + dechberoucí trailer.

WRC 10 s ikonickým vozem Subaru Impreza

+ oficiální popisek zářijové hry a objednávky.

Odhalení nových funkcí NBA 2K22

Co bude v tomto ročníku?

Také na webu...

- komentáře (30)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna