Microsoft oficiálně řekl měsíc startu Xbox Series X

+ karantény a koronavirus mu pomáhají k výsledkům.

Občas létaly éterem divoké spekulace o údajných plánech uvést Lockhart (Xbox Series S) v srpnu a Series X v říjnu. Ale to už dávno neplatí a vše patrně proběhne standardně, jak je zvykem.

Víme to díky určitému uřeknutí se finanční ředitelky Microsoftu, kterou je Amy Hood.

Na noční konferenci k fiskálním výsledkům společnosti se ji zeptala reportérka Bloombergu, Dina Bass, jestli počítají s uvedením "nové konzole v listopadu před Vánocemi". Odpověděla stručně, že ano.

Není zatím potvrzeno, zda to nebyl jen nějaký omyl, že by například správně nerozuměla části otázky. Ani není zaručeno, že se mluvilo přímo o Xbox Series X (a ne o Lockhart), i když je to pravděpodobné. Druhá půlka listopadu by každopádně seděla vzhledem k načasování Cyberpunk 2077 či Assassins Creed Valhalla.

1

Microsoft jinak může být s výsledky za 2. čtvrtletí 2020 (k 30. červnu) velmi spokojen. Hrály mu do not globální pandemie, karantény a zvýšený zájem lidí o hraní. Několik předešlých čtvrtletí se přitom žádné výkyvy nekonaly.

Celkové tržby z herní divize meziročně vzrostly o 64 procent a z hardwaru o 49 procent (díky vyššímu počtu prodaných konzolí). Zaznamenal prý rekordní zapálení lidí (132 milionů aktivních uživatelů Minecraftu měsíčně) i růst uživatelů předplacených služeb na Xboxu i PC, čímž se myslí Game Pass. Částečně to může být i díky tomu, že se nesoupeřilo s nějakým silným jarem z předešlých let.

Insideři ovšem varují, že přes léto bude problém s nedostatkem kusů Xbox One, kvůli čemuž pro příští čtvrtletí čekají mnohem horší výsledky.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

RECENZE Bus Simulator 21

Jaké to je být řidičem autobusu?

Xboxová vydavatelská divize vábila na něco ohledně Fable, pak to smazala

Možná remastery starých dílů? Psalo se, že název Fable Anniversary už je obsazený.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna