Autoři Deathloop milují DualSense ovladač a slibují 60 snímků za vteřinu

Rozdíly oproti Dishonored v PS5 exkluzivce a jak vás nebude stresovat časem.

Že snad Bethesda nebude nic mít na letošní Vánoce? Ale kdeže, jejím želízkem v ohni bude výhradně Deathloop.

S ním se vypraví na velice odvážnou misi, protože to je nová značka, jen pro omezené konzolové publikum majitelů PlayStation 5 (viz představení, vedle PC) a navíc ještě uprostřed přeplněné podzimní sezony.

V nedávném videorozhovoru pro IGN poskytli Arkane Studios pár nových informací.

Předně, milují DualSense ovladač (haptickou zpětnou vazbu, adaptivní triggery + vtažení do hry, střelby a přebíjení, když je vše z vlastních očí) z PlayStation 5, která samozřejmě pomůže k hezčímu vizuálu.

Hra také pojede v 60 snímcích za vteřinu, zatímco jejich předešlé tituly ze série Dishonored byly na konzolích jen v 30fps.

Jak se tedy bude Deathloop lišit od jiných her z tzv. žánru "rogue-like"?

Jednak při úmrtí neztratíte svůj dosažený pokrok v daném levelu, pokud najdete důležité stopy či odhalení v příběhu, ale přijdete o nalezené zbraně. Čili můžete hrát tu samou misi pořád dokola a sledovat, jak se během dne dějí různé věci - například dle denní doby, něco jiného se stane ráno a něco dalšího odpoledne. Nebudete prozkoumávat jen prostor, ale i to, co se přihodí v daném čase dne. Jiné změny oproti ostatním hrám budou v tom, jak se postupně vyvine vaše postava.

Časové okno jednoho dne, na jehož konci se vše restartuje (odtud název Deathloop), ovšem nesignalizuje, že by hráč měl být nějak ve stresu z omezeného času. Naopak, klidně může hrát ve velmi pomalém a rozvážném stylu, nikdo ho v hratelnosti nikam honit nebude, může si prohlédnout obrazy, ohledně času bude vše jen abstraktní, ujistili Arkane. Složitější to má být v úvodu hry, kdy musíte více riskovat, ale později s lepšími schopnostmi to bude jiné, opět s možností výběru, jak postupovat (zda stealth či otevřené akce, použití prostředí ve váš prospěch apod.)

Reklama

Související obsah

Také na webu...

RECENZE Bus Simulator 21

Jaké to je být řidičem autobusu?

Xboxová vydavatelská divize vábila na něco ohledně Fable, pak to smazala

Možná remastery starých dílů? Psalo se, že název Fable Anniversary už je obsazený.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna