Gran Turismo 7 prý v prosinci... ale který rok?

Fotka krabičky z obchodu rozjela teorie.

Teď, když vyšlo najevo, že Forza Motorsport vůbec nestíhá, by to teoreticky mohla být příležitost k obrovskému vítězství konkurenční závodní série od Polyphony Digital. A důvod pro mnohé, proč brzy pořídit PlayStation 5 na úkor Xbox Series X. Aneb role by se tím obrátila: Forza dříve sypala z rukávu jeden díl za druhým rok co rok, zatímco GT spalo či bylo neustále odsouváno.

Nějaký francouzský obchod ve své kamenné prodejně vystavil předběžné (dočasné) krabičky nadcházejících PS5 exkluzivit, aby tak nažhavil zájem potenciálních kupců.

A u Gran Turismo 7 tam píše, že prý bude venku v prosinci.

1

Protože u fotky není uveden rok, hned to vyvolalo řadu vtípků, jako že se tím mohl myslet třeba prosinec 2023. Jiní jsou zase přesvědčeni o tom, že to je nejspíš pouze tzv. "placeholder" - tedy pouhý nástřel termínu bez jakékoli znalosti věci, který se u her bez přesného data často dává na 31. prosince, protože obchody něco v té kolonce mít uvedeno musejí mít.

Dost dobře možná je však i varianta, že obchod disponuje nějakými interními signály od Sony či jeho distributora ohledně odhadovaného dne vydání (napovědělo by, co se uvádí vpravo u Ratcheta). Oficiálně zatím nic na toto téma nezaznělo, žádný náznak ani v oznámení, ani v prvních detailech.

Osobně bychom si na stihnutí letošního roku nevsadili - pokud to tedy nebude zase jen nějaký prolog, pouze s menší úvodní částí hry, jejíž zbytek si dostáhnete v průběhu příštího roku, až bude dodělán.

Někteří insideři nicméně upozorňují, že uvedení už letos v prosinci by nemuselo být zase tak nereálné (pravily to i staré spekulace). Když Gran Turismo 7 je podle jejich názoru v podstatě jen převlečeným GT Sport plus příběhová kampaň, když raytracingovou technologii ukázalo japonské studio už před dvěma lety, když konečně začalo používat outsourcing (což spoustu práce urychlí) a když od GT Sport uplynou již tři roky. Krom toho, předvedené záběry už v červnu vypadaly výborně a pár tratí pro začátek by asi řadě lidem stačilo.

Sluší se také připomenout, že když v éře PlayStation 2 vylezlo Gran Turismo 3 pár měsíců po startu konzole, prodalo se ho přes 15 milionů kusů. A kdo by to dnes nechtěl napodobit, že...

Reklama

Související obsah

Battlefield 2042 už přišel o dvě třetiny hráčů a další nepřející data

+ zatím největší patch, kritika tragického startu a DICE už nejsou tím, čím bývali.

RECENZE Farming Simulator 22 CZ

Pořádný posun vpřed nebo nedozrálé změny?

Také na webu...

Battlefield 2042 už přišel o dvě třetiny hráčů a další nepřející data

+ zatím největší patch, kritika tragického startu a DICE už nejsou tím, čím bývali.

Horizon: Forbidden West proklepnuto ratingovou organizací v Austrálii

Takže odklad z února by tím pádem už hrozit neměl.

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna