Koronavirus svědčil také PS4 digitálkám, nejlepší jaro PlayStation v historii

+ multiplayerové logické mini-hry srpnovým bonusem k PS Plus.

Vídáme to prakticky ve fiskálních výsledcích od všech hlavních hráčů. Koronavirus a související nařízené karantény, kdy lidé nemohou nebo nechtějí utrácet za jinou zábavu venku, prostě hraní a stahování velmi svědčí.

Stejně jako minulý týden EA, také Sony dnes oznámila, že mezi dubnem a červnem zažila v tržbách z herní divize nejlepší jaro v celé historii PlayStation (5,65 miliardy dolarů, o 36% více než před rokem). Vděčí tomu samozřejmě také uvedení The Last of Us 2, zatímco červencové Ghost of Tsushima do toho naopak započítáno není.

Prodeje všech PS4 her se meziročně téměř zdvojnásobily. Digitální downloady plných her už mají podíl 74% ze všech, přitom před rokem to bylo jen 53% a ve fiskálu 2018 pouze 37%.

1

Počet předplatitelů služby PS Plus stoupl na 45 milionů (navýšení o 3,5 mil. za tři měsíce). PlayStation Network měla 113 milionů aktivních uživatelů měsíčně.

Celkově se prodalo 112,3 milionu kusů PlayStation 4 (nárůst ze stavu 110,4 mil. ke konci března), ačkoli odbyt hardwaru i krabicovek na jaře spadl o 22%, což není překvapivé vzhledem k blízkosti PS5 (podrobnosti a grafy zde).

Podle zjištění Blombergu je další velké oznámení týkající se PlayStation 5 předběžně stanoveno na někdy v tomto měsíci. Analytik Damian Thong z Macquarie Capital tipuje 500 dolarů za standardní model PS5 a 400 dolarů za ten bez mechaniky. Pokud by tomu tak bylo, věští 6 milionů prodaných konzolí do konce března 2021.

Bonusem k srpnovým PS Plus hrám zdarma, tím třetím kouskem do party v čele s MW2 remasterem, se jinak stává Fall Guys: Ultimate Knockout. To je taková multiplayerová sbírka miniher (logických hříček) ve stylu Super Mária a na herní bázi režimu Last Man Standing, která oficiálně vyjde pro PC a PS4 až v září.

Máme ji brát jako takový předvoj k zviditelnění tohoto titulu od Devolver Digital, minule se to vyplatilo u Rocket League. Download by se měl objevit během dneška na PlayStation Store zde.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna