Rýpnutí do PS5 od Microsoftu: U nás šlapou všechny staré ovladače

Reakce na včerejšek.

Mohlo to být včera jen takové menší, relativně nedůležité oznámení, že PS5 hry nebudou podporovat DualShock 4, kdyby se toho nechytl Microsoft a nevycítil svou příležitost.

Správci jeho účtů na sociálních sítích hned využili šanci a rýpnuli si do svého úhlavního soka. Něco jako kdysi, když šéfové Sony přišli s vtipnou scénkou, na níž demonstrovali, že nebudou blokovat půjčování her mezi kamarády, na rozdíl od záměrů MS při startu Xbox One.

1

Pár hodin po zprávě od Sony nahodili na Twitter Xboxu, v čem tkví jejich výhoda:

"Jen tady dáváme na vědomí, že Xbox Series X je zpětně kompatibilní se VŠEMI ovladači z Xbox One NAPŘÍČ všemi hrami."

Týká se to jak oficiálních ovladačů z Xboxu, tak adaptivního ovladače, Elite bezdrátového ovladače i SCUF ovladačů. Když se minule přecházelo z Xbox 360 na Xbox One, tak staré ovladače byly k ničemu.

K rozvíření vod přispěli i někteří redaktoři amerických médií jako The Verge, kteří konstatovali, že DualShock 4 nemusíte v budoucnu vyhazovat, protože s ním můžete hrát xboxové hry přes streamovací službu xCloud.

Celá kauzička je jen o tom, že pokud někdo bude chtít hrát lokální multiplayer jako gaučový co-op, bude si muset k PS5 samostatně přikoupit druhý DualSense ovladač (za odhadovaných 50 eur) a nebude moci využít ten starý dodatečný z PS4.

2
3
4

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna