Multiplayerové pokračování Metro Exodus a nová značka, tvůrce odkoupili THQ Nordic

Jako pět jiných studií.

Mateřská firma vydavatele THQ Nordic, skupina Embracer, pokračuje v nákupech, aneb s domácími Warhorse jejich apetit zdaleka neskončil.

Dnes si pořídili celkem osm studií v čele s 4A Games, tvůrci FPS série Metro. Dvě pobočky na Ukrajině a Maltě se 150 zaměstnanci je vyšly na 80 milionů dolarů, za něž získali i práva na sérii a proprietární engine hry.

Jde o takové vyústění jejich spolupráce, protože loňské Metro Exodus uvedli na trh právě Deep Silver spadající do stejné rodiny.

Za pozornost stojí, že 4A budou patřit pod Saber Interactive, tvůrce úspěšného World War Z, jež THQ Nordic převzali před pár měsíci. Tyhle dvě firmy budou úzce spolupracovat a předávat si know-how, co se týče udržování živých služeb či technologií.

Výsledkem má být větší multiplayerová odbočka série Metro, aby se potěšila fanouškovská základna novým druhem zážitku, a také nějaká ambiciózní, nová AAA značka do budoucna. Čili na tradiční singleplayerové pokračování Metro to momentálně nevypadá.

Embracer dále odkoupil New World Interactive (autoři FPS Insurgency) a Sola Media, Pow Wow Entertainment, Palindrome Interactive, Rare Earth Games, Vermila Studios a Deca Games.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna