Nechceme se účastnit války mezi konzolemi, razí Microsoft

Ani ho stále nezajímá srovnání počtu kusů.

Možná si teď klepete na čelo a sami sebe se ptáte, proč tedy pořádá velkolepé xboxové streamy, proč vychvaluje Series X jako nejvíce zpětně kompatibilní konzoli, proč hraje na schovávanou se Sony ohledně oznámení ceny konzole nebo proč vyzdvihuje hrubý výkon, 120fps či jiné technikálie.

Phil Spencer byl koncem týdne hostem poslední epizody pořadu Animal Talking, kde se opětovně vyjádřil k některým ožehavým tématům. Nejzajímavější je asi výrok, že nechce být zatahován do války nextgen konzolí.

"Pokud by tradiční konzolová válka byla naším cílem, tak bychom asi nevydávali naše hry na PC, nedávali bychom je na Xbox One, nezabývali bychom se xCloudem či neumožnili lidem hrát na jejich mobilech," vysvětlil argumenty xboxový boss.

1

Později sice připustil, že určitá forma války mezi Microsoftem a Sony může nastat, ale že prý tentokrát je konkurence "fundamentálně odlišná". Jednak nechce nutit hráče, aby si museli vybrat mezi generacemi konzole, jde mu především o vybudování xboxového herního zážitku okolo hráče. Na to se prý hodlají zaměřit v příštích letech, aby se lidé cítili jako členové Xboxu a že toto členství není jen o jediném zařízení (konzoli), nýbrž o vícero různých. Při hraní na televizi dostanou se Series X skvělý zážitek, ale už to není ta válka konzolí, jak byla kdysi vnímána.

Spencer také zopakoval, co už prohlásil dříve, a to že ho moc nezajímá srovnávání počtu prodaných kusů s ostatními konzolemi:

"Ta stará písnička - kolik konzolí prodám versus kolik jich prodá Sony či Nintendo - to už není náš současný přístup."

Reklama

Přeskočit na komentáře (12)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (12)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna