Představení Gotham Knights s 8 minutami hraní a prvními obrázky

Batman je mrtev, ale má čtyři následníky.

Warner Bros během večerního DC Fandome streamu oficiálně oznámili dlouho spekulované Gotham Knights od studia WB Games Montreal. Dle definice výrobce akční third-person RPG v dynamickém a interaktivním otevřeném světě, který má možná blíže Assassins Creed než starší sérii Batman od Rocksteady.

Na to, že vyjde až někdy v roce 2021, jsme toho dnes spatřili nečekaně hodně: pětiminutový filmeček, osmiminutové video ze souvislého hraní pre-alfy i první obrázky.

Jak vzápětí potvrdila tisková zpráva, tento singleplayerový a co-op titul bude cross-gen - tedy objeví se na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.

Originální zápletka staví na tom, že Batman je pravděpodobně mrtev, protože byl aktivován pohotovostní protokol a poslán vzkaz rodině, aby za něj Gotham ochránila před expandujícími kriminálníky v ulicích. Batmanův odkaz tedy budou ve městě, i za pomoci dopravních prostředků, udržovat čtyři jiné ovladatelné postavy - Batgirl, Robin, Nightwing a Red Hood.

Během hraní se perspektiva mezi nimi občas přepíná a vhodné to také bude i pro kooperativní souhru dvou živých lidí, když se druhý hráč objeví přímo uprostřed mise. Každá postava samozřejmě má specifické pohyby či schopnosti a hodí se pro jiný styl boje (někdo je spíš na stealth, jiný zase aplikuje akrobatický přístup nebo supersíly).

Hrdiny si při střetech s Mr. Freeze, který si pohrává s počasím a přivolává zimu, též přizpůsobíte k obrazu svému ve své základně Belfry. U okolních nepřátel se ukazují jejich úrovně (vyvolalo vlnu kritiky, snad půjde vypnout?) a stejně tak naskakují čísla, jaká zranění jste jim způsobili útokem, nebo jak vám po likvidaci někoho narostly zkušenosti.

"Tato nová generace hrdinů bude řešit záhady, které propojují nejtemnější kapitoly v historii města, a musí porazit notoricky známé zlosyny v epických konfrontacích. Hráči budou muset spasit Gotham před uvržením do chaosu a přeměnit se do takové vlastní verze Dark Knighta".

Jak se už vědělo, příběh bude čerpat z komiksu Court of Owls, ale dle vývojářů to není zdaleka jediné, co se tu děje. Jinak počítají s jakousi online službou pro živoucí Gotham City, která postupem času nabídne nové výzvy apod., což signalizuje bohatou podporu po vydání.

1
2
3
4

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (2)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna