Firmě na průzkum trhu se nelíbí zmatek okolo Xbox Series S

Prý z toho bude těžit PS5.

U této společnosti zabývající se průzkumem a analýzou trhu si asi Microsoft příště nic neobjedná. DFC Intelligence patrně budou zařazeni na černou listinu, pokud tam tedy už nejsou.

Ve velmi kritickém reportu napsali, že PlayStation 5 bude velmi těžit ze zmatku zákazníků okolo dvou modelů Xbox Series X a S.

DFC se ptají, proč vlastně Microsoft loni odkrýval model X zaměřený na co nejvyšší výkon, když teď, pouhých pár měsíců před vydáním, se zase více soustředí na slabší Sko, u nějž chce všechny oslovit nízkou cenou.

Považují to za matení budoucích hráčů, když takto výrobce aplikuje dvě protichůdné strategie.

1

"Bohužel, Microsoft vytvořil úplný chaos. Nechal schválně uniknout oficiální příběh o Xbox Series S a i profesionálové jsou zmateni, tudíž je těžké si představit, jestli tomu porozumí běžní lidé".

Společnost si myslí, že taková nejasná strategie může fungovat u iPhone, ale ne u herní konzole. Výběr to má být podle ní těžký, když buď dáte 300 dolarů za systém druhé kategorie (S) nebo musíte z peněženky vytáhnout 500 dolarů, abyste dostali plnohodnotný produkt (X).

Ani streamování z cloudu či tlačenka Game Pass se DFC nelíbí u high-endové konzole. Protože se Microsoft orientuje na tyto věci, má prý mít PlayStation 5 značnou výhodu, co se týče prodeje hardwaru.

Reklama

Přeskočit na komentáře (3)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

RECENZE Bus Simulator 21

Jaké to je být řidičem autobusu?

Xboxová vydavatelská divize vábila na něco ohledně Fable, pak to smazala

Možná remastery starých dílů? Psalo se, že název Fable Anniversary už je obsazený.

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna