Španělský obchod má v databázi ceny nějakých dvou konzolí

+ kolik může stát výroba PS5?

Patrně jedno z posledních koleček spekulací na téma předpokládané ceny PlayStation 5, před středečním oficiálním oznámením.

Bylo vyfoceno, kterak má přední španělský obchod v interní databázi dva "tajemné" konzolové produkty (SKU), které nazval jako Aurea a Enigma.

Zřejmě se nejedná o nic jiného, než o dva modely PlayStation 5. U jednoho uvádí cenovku 399 eur (digitální verze), u druhého 499 eur (asi standardní verze konzole s mechanikou).

Za nás vysoce uvěřitelné, spíš je jen otázka, zda ten digitální model není přiliš levný, klidně by asi snesl i cenovku 449 eur, že? Ale je jasné, že k nižší ceně ho přinutí konkurenční tlak od Xbox Series S a těch pár desítek eur se Sony mnohonásobně vrátí z pár zakoupených her v digitálních verzích, kde nemusí dávat provizi tolika subjektům po cestě.

1

Insider DuskGolem, který je znám díky únikům o Resident Evil 8 či Silent Hill, zase přes víkend napsal o údajných výrobních nákladech PS5.

Podle něj stojí jedna konzole vyrobit 600 eur, čili Sony ji bude minimálně v úvodních letech dotovat, než budou jednotlivé součástky časem zlevněny. Jinak tipuje nacenění na 549 dolarů za Blu-Ray model, pokud japonská korporace nebude chtít jít přímo proti Xbox Series X s cenovou hladinou 499 dolarů.

Divné je v tomto směru jen to, že zasvěcený Bloomberg dříve napsal o údajných nákladech na výrobu PS5 pohybujících se okolo 450 dolarů a toto tvrzení podpořili i někteří jiní insideři.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna