Zásoby PlayStation 5 budou rozvážet letecky, aby se to urychlilo

+ zvěsti o snížení výroby.

Krátce poté, co lodě účinkovaly v novém reklamním spotu na PlayStation 5, tu máme zprávu na podobné dopravní téma.

Sony si prý od října objednala (zarezervovala) 60 nákladních letadel či spojů, aby mohla vyexpedovat konzole PlayStation 5 do obchodů po USA a dokázala tak uspokojit předpokládanou vysokou poptávku od zákazníků.

Uvedl to analytik Daniel Ahmand, který čerpal od informací od šéfa Delta Air Cargo Jerry Tai.

Běžná praxe je, že konzole či jiná elektronika se rozvážejí v nákladních lodích, což je pomalejší, ale také levnější než letecká přeprava jumbem Boeing 747.

Dle některých výpočtů by se do jednoho takového letadla mohlo teoreticky vejít až 30 tisíc konzolí, ale samozřejmě nikde není psáno, že by se vozily jen konzole a nic jiného. Celé to může mít souvislost s dřívějšími prodlevami kvůli koronaviru nebo s tím, co dnes napsala agentura Bloomberg...

Podle jejího článku měla Sony snížit výrobní kapacitu PS5 v tomto fiskálním roce o 4 miliony kusů na výsledných asi 11 milionů kusů.

Důvodem údajně mají být problémy s výrobou vlastního čipu pro konzoli, řekli Bloombergu anonymní zdroje obeznámeni se situací. Výtěžnost SOC (system-on-chip) má být jen 50 procent, což pak omezuje schopnost vytvořit tolik konzolí, kolik by bylo potřeba. Vše se prý postupem času zlepšuje, ale stále to má daleko ke spolehlivé výrobě.

Sony se k tomu zatím nevyjádřila, nejedná se o něco potvrzeného, ale japonská agentura už přinesla několik zpráv na toto téma v minulých měsících. Jinak její analytik Masahiro Wakasugi tipuje, že cena PS5 může být stanovena na nízkých 449 dolarů za model s mechanikou a na 399 dolarů za model bez ní. Jak to bude ve skutečnosti, to se oficiálně dozvíme už ve středu večer.

UPDATE - Sony tyto zprávy Bloombergu označila za nepravdivé.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna