Nejsme závislí na exkluzivitách, nepotřebujeme Halo, razí mluvčí Xboxu

K jeho absenci při startu.

Asi to nemohlo být načasováno lépe než na den, kdy Sony ve večerním streamu ohromí spoustou startovních exkluzivit pro PlayStation 5.

To Microsoftu zbyly v tomto směru oči jen pro pláč, v seznamu her pro Xbox Series X/S není jediná nová velká hra z jeho dílny, ať už to je kvůli covid-19 nebo neschopnosti studií či plánovacího oddělení.

Korporace z Redmondu proto logicky razí úplně jinou politiku, ostatně, co také jiného ji v nastalé situaci, po nečekaném odkladu Halo Infinite na 2021 (či později), zbývá, že?

"Mít Halo při našem startu by byla pecka, ale nejsme závislí na masivních exkluzivních titulech, abychom podpořili širší rozšíření konzolí. Naši hráči mají na výběr ze čtyř generací Xboxu, které jim šlapou hned od dne vydání," prohlásila Cindy Walker, mluvčí Microsoftu pro list The New York Times.

Jinými slovy, bude se stále opakovat ta mantra o zpětné kompatibilitě, na této strategii se nic nezměnilo ani poté, co vyšlo najevo, že Sko nezvládne ty vylepšené hry pro Xbox One X.

Těmi čtyřmi generacemi konzolí se asi myslí jen první Xbox, Xbox 360, Xbox One a Xbox Series S/X, nikoli Xbox One X.

Mluvčí MS ostatně ani nemůže říct nic jiného, protože pokud by přiznala - "Pravda, nemáme a ještě dlouho nebudeme mít žádné velké exkluzivity, ale mainstreamu bohatě stačí multiplatformní hry od třetích stran" - pak by jen nahrála na smeč Sony s PS5, kde ty samé multiplatformní hry typu Call of Duty, Assassins Creed či Cyberpunk 2077 jsou též, ale navíc tam ještě lidé dostanou kupu PS5 exkluzivit.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (6)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna