ROZHOVOR s domácím Microsoftem o Xbox Series S a X ke startu předobjednávek

Bude dost kusů? A co další služby?

Když byl před dvěma týdny oficiálně oznámen Xbox Series S, byli jsme rádi, že domácí Microsoft hned souhlasil s realizací menšího rozhovoru pro Eurogamer na toto téma.

Když byly zrovna dnes ráno v 9 hodin oficiálně zahájeny předobjednávky konzole, vlastně ani tolik nevadí, že odpovědi dorazily se zpožděním, protože to je nyní docela aktuální.

Na otázky reagovalo české zastoupení Microsoftu, resp. jeho lokální tým (jméno a pracovní pozice nebyly uvedeny):

Eurogamer: 1) Dá se nějak říct či odhadnout, kolik kusů bude určeno pro start Xbox Series S a X na českém trhu? Vystačí to podle vás na všechny předobjednávky, nebo ani to ne? Najdou zájemci tyto konzole na pultech obchodů i v den startu 10. listopadu, nebo bude nutné čekat na další závozy (jako v případě PlayStation 5)?

MS: Co se týče množství konzolí pro tuzemský trh, vyvíjíme maximální úsilí s cílem zajistit jejich dostatečný počet k uspokojení očekávané poptávky jak prostřednictvím maloobchodní sítě, tak obchodu Microsoft Store. V zájmu toho intenzivně spolupracujeme s dodavateli komponentů navzdory komplikacím, které přináší pandemie COVID-19.

1

2) Který model tipujete, že bude u nás prodávanější? Na který model se budete zaměřovat letos na Vánoce?

(Otázka nebyla odpovězena, pouze následující - pozn.red.): Obě konzole nové generace - Xbox Series S i Xbox Series X - budou dostupné na českém a slovenském trhu od 22. září.

3) Původně oznámené ceny obou konzolí jsou nečekané, příjemně nízké - jak je vůbec možné, že to je u modelu Xbox Series X méně než v přímém přepočtu z 499 eur? Jak se vám to podařilo vyjednat či dosáhnout? To u minulých generací nebývalo zvykem kvůli daním, clu atd.

(Otázka nebyla odpovězena - MS se však před časem omluvil, že šlo o chybu a že cena X modelu bude o pětistovku vyšší, 13499 Kč, než původně oznámil - pozn.red.).

4) Bude v ČR existovat nějaký ekvivalent té platby jen 25 či 35 dolarů měsíčně, jako to je v USA, pro výhodný pronájem konzole, i se službou Xbox All Access?

Služba All Access nebude na českém ani slovenském trhu v době uvedení nových konzolí do prodeje dostupná. Microsoft momentálně zjišťuje právní podmínky jejího rozšíření i na další světové trhy (ohledně pronájmu konzole nebylo odpovězeno - pozn.red.)

Reklama

Přeskočit na komentáře (5)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (5)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna