Vypnutí serverů Disintegration po pouhém půl roce

Potvrzen propadák + co bude dál?

Jak se vydavatelské divizi Private Division pod Take 2 loni velmi zadařilo s The Outer Worlds, tentokrát to naopak dopadlo katastrofálním průšvihem, který ovšem není překvapivý.

V červnu vydané sci-fi akci Disintegration od spolutvůrce původního Halo a V1 Interactive nepomohl ani krátkodobý přechod na Free-2-Play model.

Možná i vzhledem k obrovské konkurenci v tomto žánru a přeplněnému trhu se výrobce rozhodl, že vypne multiplayerové servery už 17. listopadu, tedy pouhý půl rok po vydání.

Vysvětlil to nedostatečným zájmem o tento titul - přestože jinak je na tvůrce hrdý, že podstoupili kreativní rizika s takovým unikátním mícháním žánrů, navíc ještě od malého týmu.

Pro všechny platformy vyjde patch, který mulťák ze hry vyhodí, stejně jako in-game obchod, ale singleplayerová kampaň zůstane i nadále funkční.

O zařazení Disintegration na službu Xbox Game Pass, které by možná pomohlo v získání hráčů a aspoň částečnému zviditelnění, se nikde nemluví - zřejmě kvůli tomu, že Microsoft si tuhle hru nedohodl (neoznámil) dopředu a také asi nechce mít ze služby pozdější "odkladiště" komerčních propadáků.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Poptávka po Xbox Series bude převyšovat nabídku několik měsíců. A odchod šéfa Halo Infinite

+ 500 tisíc hodin testování vyústilo ve finální seznam zpětně kompatibilních her, Snoopy Dog napodruhé.

Cyberpunk 2077 na PC by klidně mohl vyjít včas, viník je jinde

+ výhrůžky smrtí tvůrcům, jak to bylo s komunikací?

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna