Oficiálně potvrzeno, že rozšíření úložné kapacity Xbox Series bude mastné

Zalistování na obchodech + Halo na krabici.

Nejedná se o nějakou překvapivou novinku, už se o tom mluvilo začátkem září, takže to berme pouze jako oficiální potvrzení.

Mnohé zahraniční obchody zalistovaly rozšiřující úložiště čtvrté generace NVMe SSD pro Xbox Series X a S od výrobce Seagate o kapacitě 1 TB.

V USA stojí takový přídavný disk na BestBuy zhruba 220 dolarů, v Austrálii je v přepočtu ještě dražší, přibližně 260 dolarů.

1

Na tomto místě se samozřejmě nelze vyhnout úvaze, jestli to vůbec má smysl, když se jedná o 75 procent ceny celé samostatné konzole Xbox Series S (jen za 299 dolarů) s 500 GB SSD a o téměř polovinu ceny nového Xbox Series X.

2

Tento přídavný SSD se zapojí do slotu na zadní straně konzole a lze použít pro nextgen tituly, zatímco standardní pomalý harddisk se může použít pro starší hry fungující přes zpětnou kompatibilitu.

Jak víme z dřívějška, instalace her na Xbox One S budou mnohem menší než u X modelu, protože v balíčcích budo pouze textury a jiné podklady v nižším rozlišení (než na Xbox Series X) pro chod maximálně v rozlišení 1440p.

Pro zajímavost - SSD PCIe 4.0 980 Pro od Samsungu už je též oficiálně potvrzen, je dvakrát rychlejší, a přitom lze pořídit v menší kapacitě i levněji, od 90 dolarů za 250 GB verzi, až po 1 TB za 230 dolarů.

Mimochodem, co říkáte na vyobrazení Halo Infinite na zadní straně krabice nového Xboxu? Mluví se tam o snech, což je docela příznačné, vzhledem k odkladu této vlajkové exkluzivity nejdříve na příští rok.

Reklama

Přeskočit na komentáře (9)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (9)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna