Celý rok trvalo crackerům prolomit ochranu Red Dead Redemption 2 PC

+ další vítězství nad Denuvo.

Až do začátku tohoto týdne platilo, že kdo si chce zahrát PC verzi Red Dead Redemption 2, nezbývá mu než si zakoupit originálku.

Situace se však změnila: po téměř roce od vydání v listopadu 2019 se pirátům podařilo ochranu tohoto hitu od Rockstaru prolomit, reportují Kitguru či HappyGamer.

Zásluhu na tom mají mít členové scény s přezdívkami EMPRESS a Mr. Goldberg. Jejich práce prý nemá žádný vliv na výkon hry, stále běží v počítačové verzi stejně.

Tahle westernová akce pro ně měla být oříškem údajně v tom, že kombinovala vícero druhů ochran před kopírováním, včetně Digital.AI či Social Clubu. Zkrátka takové vlastní řešení DRM z dílny Rockstaru, čímž se RDR2 liší od většiny ostatních her.

Nyní se předpokládá, že by mohlo vznikat vícero neoficiálních modifikací, z nichž budou ve finále těžit i majitelé originálky.

Minulé dny také padla poslední verze obávané ochrany Denuvo, kterou používaly zářijové hry jako Marvel's Avengers, Death Stranding PC či Mafia 1 remake.

Má se jednat o zlom, který nastal po delší době, kdy Denuvo úspěšně odolávalo nájezdům crackerů. Z toho důvodu prý dosud nebyly k mání pirátské verze her jako F1 2020, Star Wars: Squadrons, FIFA 21, Tony Hawk's Pro Skater remaku či Crysis Remastered, ačkoli u posledně jmenované hry se to mělo už změnit.

Jak to asi dopadne s Denuvo u nadcházejích hitů od UbiSoftu, například Watch Dogs Legion či Assassins Creed Valhalla...? To u Resident Evil 3 remaku byl zase iniciativní přímo Capcom, který začátkem října Denuvo ze hry odstranil oficiálním patchem.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Oficiální rekapitulace ocenění Spider-Man: Miles Morales

Je to nejprodávanější PS5 hra + přenos savů, proč chybí mrakodrap, za oponu natáčení.

PS5 podivně roztáčí disk v mechanice, i když ho nepotřebuje

+ příslib přidání VRR a proč je to důležité.

Zaseknutou zbraň v Deathloop poznáte přes DualSense

+ podpora i v Lord of the Rings: Golumn.

Jak přežít ve World of Warcraft: Shadowlands

O právě vydaném datadisku v kostce.

- komentáře (22)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna