Cyberpunk 2077 na PC by klidně mohl vyjít včas, viník je jinde

+ výhrůžky smrtí tvůrcům, jak to bylo s komunikací?

Jak s tím polské studio muselo dopředu počítat, poslední z mnoha odkladů Cyberpunk 2077 se moc nesetkal s pochopením hráčů, máme-li to říct kulantně.

Některé posun očekávané hry z listopadu na prosinec dopálil natolik, že poslali tvůrcům velmi nepěkné vzkazy, včetně vyhrožování smrtí.

Senior designér Andrzej Zawadzki se k tomuto problému vyjádřil na Twitteru:

"Rozumím tomu, že se cítíte naštvaně, zklamáni a chcete, aby váš názor byl slyšet. Nicméně zaslání hrozeb o zabití vývojářům je absolutně neakceptovatelné a prostě špatné. Jsme jen lidmi, stejně jako vy."

2

Nepovedlo se ani to, že ještě den před oznámením odkladu sliboval CD Projekt Red na sociálních sítích v odpovědi jednomu fanouškovi, který se ptal na to, jestli má potvrdit svou dovolenou na druhou polovinu listopadu, že datum vydání rozhodně platí.

Prý nešlo o nějakou lež, nýbrž o to, jak takové velké firmy fungují. Správce účtů na sociálních sítích o tom prostě v danou dobu ještě nevěděl.

Jak dodal Jason Schreier z Bloombergu, většina zaměstnanců se o zdržení dozvěděla až z interního emailu těsně před zveřejněním. Prý není možné to povědět každému individuálně dopředu, i protože jsou veřejně obchodovanou společností, takže podobné kroky dle oficiálních pravidel burzy nesmí činit, jinak by toho mohl někdo využít ve svůj prospěch s prodejem akcií apod.

Členové představenstva CD Projektu Red ještě odklad okomentovali při konferenčním hovoru: "Jedná se o jinou situaci než s předešlými změnami termínu. Cyberpunk 2077 na PC je připraven k vydání a hra šlape dobře i na nextgen konzolích. Důvodem zdržení je finalizace procesu týkající se Xbox One a PlayStation 4 verzí".

CEO studia Adam Kicinski dále řekl, že si uvědomují, jak mají jen jednu šanci zanechat dobrý první dojem. Lepší prvotní ohromení hrou vždy vede k lepším prodejům dlouhodobě. To je prý hlavní důvod, proč k tomuto těžkému rozhodnutí sáhli, díky času navíc budou mít větši jistotu, že vše je v době vydání v pořádku.

1

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Oficiální rekapitulace ocenění Spider-Man: Miles Morales

Je to nejprodávanější PS5 hra + přenos savů, proč chybí mrakodrap, za oponu natáčení.

PS5 podivně roztáčí disk v mechanice, i když ho nepotřebuje

+ příslib přidání VRR a proč je to důležité.

Zaseknutou zbraň v Deathloop poznáte přes DualSense

+ podpora i v Lord of the Rings: Golumn.

Jak přežít ve World of Warcraft: Shadowlands

O právě vydaném datadisku v kostce.

- komentáře (1)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna