PlayStation 4 se už prodalo skoro 114 milionů kusů, druhé nejlepší léto pro Sony

+ průměrný počet her na uživatele.

Fiskální finanční výsledky Sony za třetí čtvrtletí 2020 s sebou přinesly i aktualizaci odbytu předešlé generace konzole.

PlayStation 4 se k 30. září 2020 prodalo celkově už 113,6 milion kusů. Za dosavadním rekordmanem, kterým byla celoživotně PS2 se 155 miliony kusy, tak zaostává ještě o 41 milionů.

Za období od července do září tedy Sony dokázala prodat další 1,5 milionu konzolí PS4, přesto se již pozornost upínala na PS5. Šlo prý o její druhé nejlepší letní čtvrtletí všech dob.

1

Podle Sony je PS4 nejvíce ziskovou konzoli v historii herního průmyslu. Vděčí tomu dlouhému udržení ceny na 299 dolarech a mj. prodeji 1,5 miliardy kusů her, do čehož jsou započítány i ty, které byly dostupné jen digitální cestou.

Průměrný uživatel PS4 tedy má ve své knihovně zhruba 13 zakoupených her, což se může jevit jako málo, ale počítají se do toho samozřejmě i příležitostní hráči, kteří si vystačí s jedním fotbalem ročně.

Meziroční tržby v daném čtvrtletí vzrostly o 11 procent a provozní zisk meziročně o 61 procent. Předplatné PlayStation Plus už má 45,9 milionu lidí.

2

Podrobné grafy, rozdělení tržeb podle divizí a analýzy pro fajnšmekry zde.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna