Assassins Creed Valhalla bude na Xboxu technicky lepší než na PS5

+ nový reklamní TV filmeček.

Mnozí to komentovali slovy, že ty dva teraflopy výkonu navíc se prostě někde musely projevit. Čili nejde o nějakou zákulisní dohodu související s marketingovou spoluprací u této hry mezi Microsoftem a UbiSoftem.

Jiní to zlehčují, že prý to je tak nedůležitá věc a v podstatě mrhání výkonu, které běžný člověk nemá šanci postřehnout (vzhledem k metodě přepočitávání nižšího rozlišení do 4K), že vůbec nestojí za řeč.

UbiSoft totiž potvrdil, že jedinou konzolí, kde listopadový Assassins Creed Valhalla pojede v nativním 4K rozlišení, bude Xbox Series X. Oproti tomu na PlayStation 5 tato vikingská hra pošlape "pouze" v uměle navýšeném 4K rozlišení, nikoli v tom nativním.

Mimochodem, zde je sotva pár minut stará filmová TV reklama:

Prohlásil to dnes jeho PR manažer pro DualShockers, v dodatečné reakci na ten pár dnů starý článek o technikáliích nextgen verzí jeho budoucích her.

Tamní formulace totiž tehdy byla trochu podezřelá a vzbuzovala pocit, že xboxová verze může být malinko lepší než na druhé konzoli. Ostatně i kolegové z Digital Foundry vábili na nějaké překvapivé odhalení pro technický rozbor, kterým může být právě toto.

Nepodpora nativního 4K na PS5 může být určitým zklamáním, že nová konzole tuto funkci nezvládne (nebo spíš vývojáři neměli dostatek času na její řádné zprovoznění a optimalizace při stresu před vydáním v COVID-19 situaci?), leč mnohem zásadnější je, že i na PS5 je slíben chod v těch 60 snímcích za vteřinu. A jestli to je nativní či jen upscalované 4K, to budou asi ve finále řešit jen vyložení fajnšmekři nebo hateři...

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Oficiální rekapitulace ocenění Spider-Man: Miles Morales

Je to nejprodávanější PS5 hra + přenos savů, proč chybí mrakodrap, za oponu natáčení.

PS5 podivně roztáčí disk v mechanice, i když ho nepotřebuje

+ příslib přidání VRR a proč je to důležité.

Zaseknutou zbraň v Deathloop poznáte přes DualSense

+ podpora i v Lord of the Rings: Golumn.

Jak přežít ve World of Warcraft: Shadowlands

O právě vydaném datadisku v kostce.

- komentáře (4)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna