Výrazný odklad Far Cry 6 i Rainbow Six Quarantine

+ důvody.

Yves Guillemot před tím varoval už dříve, že jedna z AAA her se může opozdit, takže nelze předstírat jakékoli překvapení. Ani jsme ostatně dosud neviděli jediné záběry přímo z hraní.

Far Cry 6 tedy nevyjde koncem února 2021, jak mělo, nýbrž až někdy mezi dubnem 2021 až březnem 2022.

Stejný osud potkal také ještě naplno neodhalené Rainbow Six Quarantine, které stále zjevně není prioritou.

"Rozhodli jsme se k tomuto kroku kvůli výzvám souvisejícím s COVID-19 a snaze o využití plného potenciálu obou titulů," vysvětlil finanční ředitel Frédérick Duguet.

1

Bylo by naivní doufat, že se snad revolucionářská first-person střílečka z Kuby objeví hned na jaře či v létě, kdy obvykle UbiSoft nic většího nevypouští - to podle našeho názoru vůbec nehrozí, naopak její zpoždění asi bude mnohem delší. Fanoušci nakonec budou rádi, pokud by se ji dočkali příští podzim.

Důvodem ke všemu je i to, že francouzský výrobce má mimořádně silný lineup na zbytek fiskálu, kterému prý velmi věří - Watch Dogs Legion, Assassins Creed Valhalla, Immortals Fenyx Rising a pak ještě v zimě remake Prince of Persia spolu s Riders Republic.

2

Díky karanténě a zákazům mu vzrostly tržby, což platí i o přechodu na digitální verze, ze kterých má větší marže než z krabicovek. Vývar má UbiSoft také na stále populárních starších "živých" hrách jako Rainbow Six Siege či prodeji zlevněných kousků jako Assassins Creed Odyssey. Nic ho tedy nenutí k spěchu s Far Cry 6, naopak pro něj bude výhodnější, když hry rozprostře do delšího časového rozpětí, protože s těmito Vánocemi a zimou se i tak bude v budoucnu složité meziročně poměřovat.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Oficiální rekapitulace ocenění Spider-Man: Miles Morales

Je to nejprodávanější PS5 hra + přenos savů, proč chybí mrakodrap, za oponu natáčení.

PS5 podivně roztáčí disk v mechanice, i když ho nepotřebuje

+ příslib přidání VRR a proč je to důležité.

Zaseknutou zbraň v Deathloop poznáte přes DualSense

+ podpora i v Lord of the Rings: Golumn.

Jak přežít ve World of Warcraft: Shadowlands

O právě vydaném datadisku v kostce.

- komentáře (0)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna