Nepotřebovali jsme vlajkovou exkluzivitu, když panuje nedostatek obou konzolí, vysvětluje Phil Spencer

Příští Vánoce prý důležitější.

To, co se o prázdninách zdálo jako průšvih a katastrofa, po odkladu Halo Infinite, není teď zase takové terno. Microsoft měl tehdy interní informace o nedostatku kusů Xbox Series jistě už v předstihu, takže mohl činit rozhodnutí, co ostatní naplno pochopili až časem.

A opravdu, při silných novinkách jako Call of Duty či Assassins Creed není zase takovým problémem, že při startu nové konzole chybí nějaká exkluzivní záležitost, protože beztak dnes nový Xbox nikde neseženete, nemáte-li předobjednávku z dřívějška.

"Vím, že novináři budou srovnávat xboxový startovní lineup a PlayStation 5 lineup. Ale když jsou obě zařízení kompletně vyprodaná, nejsem si jistý, zda má startovní lineup až takový dopad na cokoli, snad možná kromě hodnocení z recenzí," prohlásil Phil Spencer.

2

Xboxový boss věří, že vítěz o těchto Vánocích vzejde hlavně z toho, kdo dokáže vyrobit a vyexpedovat na trh více kusů díky produkční kapacitě. Pro Shacknews dále řekl:

"Naše předobjednávky se prodaly během hodin, což platí i pro konkurenci. Poptávka po herních konzolích je nyní obrovská a všichni se snažíme jich vyrobit, co nejvíce to jen jde. Takže mít při startu Halo Infinite byla spíš jen otázka značky a srdcového momentu, než že by to byla pro nás kritická věc."

Spencer se domnívá, že lineup her na příští Vánoce 2021 bude mnohem důležitější z konkurenčního hlediska, protože tou dobou už bude obou konzolí na trhu dostatek kusů, takže až tehdy bude potřeba více přesvědčit zákazníky. Nemluvě o tom, že nyní si spousta lidí vystačí s upgradovanými starými hrami přes zpětnou kompatibilitu na Xboxu.

Reklama

Přeskočit na komentáře (11)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

Deathloop jde na dračku, patch řeší trhání PC verze

+ dokument o designových rozhodnutích.

Guardians of the Galaxy jsou na 4K screenshotech čím dál hezčí

Z poslední verze před vydáním za měsíc.

Far Cry 6 bez raytracingu na konzolích, byly jiné priority

+ tipy a triky přímo od diktátora, zaostřeno na zvířata ve hře.

Domněnky o God of War Ragnarok možná už na jaře?

+ nový sestřih z PlayStation VR her.

- komentáře (11)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna