Kvůli objemným patchům a Call of Duty došlo k přetížení sítí v Británii

Černé úterý? + úvodní čtvrthodina Cold War.

Možná jste i vy zaznamenali, že v minulých dnech byl internet nějak pomalejší než obvykle. Sešlo se toho totiž hrozně moc naráz, kvůli čemuž dostala síťová infrastruktura poskytovatelů připojení pořádně na frak.

Viníkem byli hlavně hráči na čerstvě uvedených Xboxech nebo ti, kteří většinou stahovali velké patche či preload něčeho okolo Call of Duty.

BBC oslovila přední britské poskytovatele jako BT, Virgin Media, TalkTalk, Vodafone, City Fibre či Zen Internet, kteří shodně tvrdí, že se se situací dokázali vypořádat se ctí. Potvrdili také, že došlo k abnormálně vysokému náporu oproti běžnému provozu v jiné dny.

Preload Call of Duty: Black Ops Cold War před pátečním vydáním měl v případě digitální verze 130 GB. Video z úvodních patnácti minut singleplayerové kampaně:

Pak patche pro Call of Duty: Modern Warfare a Warzone měly až 65 GB. Stejnou velikost museli stahovat majitelé Destiny 2 toužící po poslední aktualizaci.

No a pak tu byl ještě download Assassins Creed Valhalla, který zabral 60 GB. A pokud někdo měl fyzickou verzi, i tak si musel sosnout tzv. Day 1 patch o velikosti 8 GB.

Předpokládá se, že stejný či ještě horší stav nastane příští čtvrtek, 19. listopadu, kdy si lidé přinesou domů PlayStation 5 a budou do ní stahovat dříve zakoupené digitální hry či aktualizace (ačkoli bude chybět ten odložený Cyberpunk 2077).

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Deathloop jde na dračku, patch řeší trhání PC verze

+ dokument o designových rozhodnutích.

Guardians of the Galaxy jsou na 4K screenshotech čím dál hezčí

Z poslední verze před vydáním za měsíc.

Far Cry 6 bez raytracingu na konzolích, byly jiné priority

+ tipy a triky přímo od diktátora, zaostřeno na zvířata ve hře.

Domněnky o God of War Ragnarok možná už na jaře?

+ nový sestřih z PlayStation VR her.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna