Sony promluvila o tom, ve kterém roce očekává hry ždímající PS5 naplno

A co ten Starfield na PS5?

Další den, další rozhovor s Jimem Ryanem, CEO Sony Interactive Entertainment. Tentokrát pro ruskou zpravodajskou agenturu TASS a stálo to opět za to, podobně jako minule, viz: Stížnosti ohledně kapacity SSD neslýcháme a cena PS5 her je férová

Kdy tedy dorazí hry, které definují právě začínající generaci konzolí? Naštěstí se nám nikdo nesnaží nabulíkovat na nos, že to jsou ty startovní, což by navíc odporovalo tvrzení tvůrců Spider-Mana:

"Historie nám říká, že to většinou bývá až druhý či třetí rok, co je daná konzole na trhu, než se vše naplno ukáže. Vývojáři obvykle potřebují nějaký ten čas, aby se s hardwarem pořádně seznámili."

Ryan tedy tipuje, že to bude pravděpodobně nejdříve v roce 2022, než dostaneme báječné herní zážitky (něco jako nastalo u PS4 v letech 2015 či 2016). Až v té době dorazí hry, které nám vytřou zrak.

1

Také zopakoval, že početná komunita majitelů PS4 pro Sony zůstane nesmírně důležitá i v letech 2021 až 2022, protože jen nepatrný zlomek (ze 114 milionů lidí) ihned přejde na PS5 (nehledě na její vyprodanost).

TASS se také zeptali, jak to vlastně bude se Starfield či The Elder Scrolls 6 na PS5. Na to měl šéf zábavní divize Sony následující odpověď:

"Jde o rozhodnutí, které není v našich rukou. Nezbývá nám než počkat, jak to dopadne. Těším se, až se o tom dozvíme něco bližšího," reagoval pár dnů po zprávě, že na Xboxu budou hry Bethesdy dříve, hezčí či lepší.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Oficiální rekapitulace ocenění Spider-Man: Miles Morales

Je to nejprodávanější PS5 hra + přenos savů, proč chybí mrakodrap, za oponu natáčení.

PS5 podivně roztáčí disk v mechanice, i když ho nepotřebuje

+ příslib přidání VRR a proč je to důležité.

Zaseknutou zbraň v Deathloop poznáte přes DualSense

+ podpora i v Lord of the Rings: Golumn.

Jak přežít ve World of Warcraft: Shadowlands

O právě vydaném datadisku v kostce.

- komentáře (12)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna