Marvel's Avengers se pořád nezaplatili a doufá se, že to zařídí DLC

+ zlevnění o polovinu.

O zklamání z nedostatečného odbytu Marvel's Avengers jsme už jednou psali. Tehdy se čerpalo z dat ke konci září a názorů analytika.

Že finanční problémy okolo této komiksové akce přetrvávají, potvrdili Square Enix s tím, že ani dodnes se nezaplatily náklady na její vývoj. A právě Avengers jsou viníkem ztráty 67 milionů dolarů v HD Games divizi tohoto japonského vydavatele.

Jeho prezident Yosuke Matsude zopakoval, že prodeje byly nižší, než předpokládali, takže zatím kompletně nepokryly investice do hry.

1

"Vedle amortizace nákladů je potřeba brát v úvahu i jiný výrazný faktor, že Avengers měli masivní marketingovou kampaň, abychom vykompenzovali náš skluz v propagaci kvůli epidemii COVID-19," dodal.

Naděje vkládají do toho, že pomalejší počáteční odbyt vynahradí příjmy z kvanta dodatečného obsahu. Jak známo, Kate Bishop DLC dorazí 8. prosince (v rámci operace Taking AIM), zatímco Hawkeye či Clint Barton jsou v plánu na začátek 2021, kdy mají vyjít též nextgen verze hry.

Otázkou je, jakým tempem chtějí Square Enix vývoj umořovat, když právě tento týden došlo na Amazonu ke zlevnění hry o 55 procent, takže PS4 verze tam nestojí 60 dolarů, nýbrž jen 27 dolarů (u nás šla cena dolů též, ale ne o tolik).

Šéf vydavatele také prohlásil, že by rádi zvětšili svou zákaznickou základnu, ale vytvoření nových značek má být extrémní výzvou a obtížnost tohoto úsilí se poslední dobou ještě zvýšila. Uvědomují si nicméně, že nové značky jsou nutností pro další růst, takže to budou zkoušet.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Deathloop jde na dračku, patch řeší trhání PC verze

+ dokument o designových rozhodnutích.

Guardians of the Galaxy jsou na 4K screenshotech čím dál hezčí

Z poslední verze před vydáním za měsíc.

Far Cry 6 bez raytracingu na konzolích, byly jiné priority

+ tipy a triky přímo od diktátora, zaostřeno na zvířata ve hře.

Domněnky o God of War Ragnarok možná už na jaře?

+ nový sestřih z PlayStation VR her.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna