Za zneužití PS Plus Collection padají od Sony zákazy

Nepůjčujte ani nepřeprodávejte přístup k vaší PS5.

Co byla původně fajn myšlenka, aby si nováčci na PlayStation doplnili své herní vzdělání, to se zvrhlo v něco nehezkého, co je potřeba řešit.

Někteří rozumbradové začali na internetu prodávat přístup ke své konzoli PlayStation 5, aby si cizí lidé mohli zahrát dvacítku plných her z PS Plus Collection na jejich staré PlayStation 4.

1

Sony proto musí rozdávat bany a to pro obě strany. Jak pro podnikavce, kteří za pár stovek takový přístup nabízejí například v Malajsii (prý trvalé zablokování účtu svázaného s danou PS5), tak pro ty lačné po přístupu k PS4 hrám (dočasný ban na dva měsíce).

Pokud by snad někoho napadlo, že to vyzkouší, sluší se citovat jednoho člověka, který takový ban dostal:

"Pokud máte více než 50 různých uživatelských účtů přihlášených k jedné konzoli nebo nakupujete z PS Store v jiném regionu, systém to sám detekuje a usoudí, že došlo k hacknutí. Účet pak bude zabanován po dva měsíce, zatímco konzole natrvalo."

Prý se momentálně na zákaznické podpoře zvažuje, jestli nedojde k nějaké změně, ale je jasné, žeto porušuje pravidla a podmínky PS Plus, kdežto původní mechanismus sloužil hlavně k ochraně uživatelských účtů před skutečnými hackery.

2

Nezbývá než doufat, aby se to nedotklo i obyčejných lidí, kteří jen účet v dobrém úmyslu půjčí svému nejlepšímu kamarádovi, který by si rád zahrál některý ze starších PS4 hitů z PS Plus Collection.

Reklama

Přeskočit na komentáře (14)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (14)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna