65 miliard korun vydojili Activision z Call of Duty

Jen za uplynulých 12 měsíců + statistiky.

Poté, co v některých hitparádách prodejnosti byl žádanější nový Assassin, i po šíření zvěstí o tom, že letošní díl Cold War nedokázal dosáhnout odbytu předešlého dílu, usoudili Activision, že to s tím chce něco dělat, aby pověst značky neutrpěla.

Vzali tedy souhrnná data za uplynulých 12 měsíců, kde se o většinu výsledků postaral loňský reboot Modern Warfare (dlouhodobý prodejní držák), a prezentovali je v dnešní chlubící tiskové zprávě. V ní se na vše dívají jako na "sdílený ekosystém", do nějž patří i F2P odbočka Warzone.

Tahle série jim tedy dle nových dat za minulý rok vynesla 3 miliardy hrubých tržeb, v přepočtu neuvěřitelných 65 miliard českých korun.

Klíčové ukazatele, jakými jsou zapálení hráčů a celoživotní prodeje prémiových her, prý v dané době trhaly rekordy série. Nepochybně i díky koronaviru, karanténám a lockdownům.

1

Něco z rodu Call of Duty v uplynulých dvanácti měsících hrálo 200 milionů lidí, do čehož se ovšem počítá i mobilní verze (číslo je interním odhadem výrobce). Meziroční nárůsty byly o 40 procent v prodejích koncovm zákazníkům a o 80 procent v hrubých tržbách.

Jak na PC, tak na konzolích tahle značka zaznamenala největší počet hráčů v její historii, přičemž dosud nejsilnější byl i listopad, když se to bere v měsíčních hráčích a hodinách.

Hráči Call of Duty se prý mohou těšit na zatím největší nášup obsahu zdarma, komunitní události i pokračující podporu pro Black Ops: Cold War (Season One již někdy tento měsíc), včetně úzké integrace s Warzone, které už k dnešku hrálo 85 milionů lidí.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Far Cry 6 bez raytracingu na konzolích, byly jiné priority

+ tipy a triky přímo od diktátora, zaostřeno na zvířata ve hře.

Domněnky o God of War Ragnarok možná už na jaře?

+ nový sestřih z PlayStation VR her.

Nádherný fanouškovský plakát Elden Ring, původní Dark Souls právě slaví 10 let

Autorem je @marvor009 - pocity z předváděček od všech jsou velmi, velmi pozitivní.

Neo: The World Ends with You míří na PC

Japonské akční RPG z PS4 a Switch v červenci bude exkluzivně na Epic Games Store 28. září.

- komentáře (7)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna