Po opravě bude Cyberpunk 2077 na PS4 a Xbox One splňovat tyto samozřejmosti

Ale zázraky prý nečekat.

Tento moment si dobře zapamatujte, protože se k němu v budoucnu jistě bude často vracet...

CD Projekt Red totiž vyslovil veřejný příslib, jak bude Cyberpunk 2077 jednoho dne po opatchování vypadat, čímž nemyslíme vizuální stránku, na starých konzolích PlayStation 4 a Xbox One. Jsou to vlastnosti, které kupující od všech současných her pro konzole očekává tak nějak automaticky, považte sami:

"Bude to dobrá, hratelná, stabilní hra, bez chyb a pádů. To je naším záměrem. Rozhodně chceme hru opravit, bereme to jako závazek vůči hráčům a uděláme pro to cokoli."

Nespecifikoval, do kdy se tak přesně stane, ale je jasné, že ani po druhém velkém updatu v únoru 2021 nemusí být s naplněním vyřčeného úkolu hotov. Ostatně kvůli tomu i odloží či upozadí všechny ostatní práce, jako je multiplayerová odbočka atd.

Náklady na tyto dodatečné práce s aktualizacemi jsou prý irelevantní, pokud se to dá vedle toho, co se už na vývoj dosud utratilo.

1

Finanční ředitel polského studia Michał Nowakowski ovšem hned dodal, že byste neměli čekat zázraky. Pokud někdo doufá, že pak na old-gen konzolích bude Cyberpunk 2077 stejný či podobný jako na PC či nextgen konzolích, tak to se prostě v žádném případě nestane.

"Neříkám tím, že to bude špatná hra, ale chce to krotit svá očekávání, co se týče vizuální stránky i výkonu," zdůraznil, aniž by přiznal, že si za to vlastně tak trochu mohou sami, když během propagace ukazovali jen hru na PS4 Pro či Xbox One X, nebo nejčastěji na nadupaném PC. Takže lidé logicky chtějí na všech platformách dostat to samé, co viděli v trailerech a oficiálních videích z hraní - o tom je dopředu nikdo dostatečně nevaroval.

Zajímavá otázka na konferenci pro investory byla, jestli se budou tvůrci vyloženě soustředit jen na technické záležitosti, nebo zda budou i nějak vylepšovat samotnou hratelnost.

Na to přišla od CDPR odpověď, že věci jako pokažené chování umělé inteligence či NPC postav z jejich pohledu spadá do kategorie běžných chyb. Tudíž budou se v příštích měsících zabývat i těmito věcmi.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (39)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna