PS5 již nově varuje, jakou verzi hry se pokoušíte spustit

+ počet filmů a seriálů dle PlayStation her.

Kvůli cross-gen politice výrobce a zpětné kompatibilitě v tom někdy byl guláš. Například když vás pozval majitel PS4 verze nějaké hry k jejímu downloadu (Call of Duty apod.) a vy jste pak nevědomky hráli horší podobu, než jakou můžete na PlayStation 5.

Těsně před svátky proto Sony přinesla drobnou, leč zásadní úpravu uživatelského rozhraní PS5, které za to bylo kritizováno již od doby premiéry.

Před spuštěním hry, která existuje v různých verzích pro PS4 i PS5, je člověk nově dotázán, zda chce opravdu hrát tu horší podobu na PS4, když přitom může mít hezčí verzi šitou na míru výkonnější PS5.

Konzole se už dříve zeptala, jestli chcete stáhnout PS4 verzi nebo PS5 verzi určité hry, například DiRT 5. Ale když jste měli obě, tak bylo občas nejasné, kterou vlastně hrajete, bylo potřeba se ponořit hluboko do menu a tam v nastavení "aktivovat" verzi hry, kterou zamýšlíte hrát.

Toto nové pop-up okno k odklepnutí sice může trochu zdržovat, ale zejména méně zkušeným či příležitostným hráčům rozhodně pomůže v lepší orientaci.

1

A když je řeč o Sony, hodí se zminit i jeden střípek, který čerstvě utrousil Sony Pictures CEO Tony Vinciquerra v rozhovoru pro CNBC.

Odtajnil tam, že momentálně připravují tři filmy a hned sedm televizních seriálů založených na herních sériích z PlayStation.

Zatím prý veřejnost ví jen o pár z nich, zejména o seriálu The Last of Us (HBO), Final Fantasy XIV (Hivemind Productions) či velkém filmu Uncharted, který byl pozdržen kvůli koronaviru a dorazí v roce 2021 nejprve do kin (na rozdíl od záměrů např. Warner Bros, kteří uvedou vše souběžně do kin i digitálně).

"V blízké budoucnosti budete svědky mnohem větší integrace různých divizí Sony. Máme program, který se jmenuje One Sony," vysvětlil.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

Deathloop jde na dračku, patch řeší trhání PC verze

+ dokument o designových rozhodnutích.

Guardians of the Galaxy jsou na 4K screenshotech čím dál hezčí

Z poslední verze před vydáním za měsíc.

Far Cry 6 bez raytracingu na konzolích, byly jiné priority

+ tipy a triky přímo od diktátora, zaostřeno na zvířata ve hře.

Domněnky o God of War Ragnarok možná už na jaře?

+ nový sestřih z PlayStation VR her.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna