Klient obchodu Epic Games Store způsobuje vyšší teplotu procesoru

Dá se to nějak řešit?

Sice si u hráčů šplhl vánočním rozdáváním celé řady pecek, jako například Inside, Tropico 5, Alien Isolation či Metro 2033. Avšak pověst mu kazí nepříjemná kauza ohledně procesorů, jejichž životnost může být tímto dlouhodobě o něco snížena.

Spuštěný klient digitálního obchodu Epic Games Store dle četných reportů způsobuje, že má procesor v počítači výrazně vyšší teplotu než při jeho vypnutí.

Má se tak dít zejména na AMD Ryzen CPU, ale ušetřeny tohoto problému nejsou ani ty od Intelu. Když klient běží na pozadí, procesor má teplotu 50 až 58 stupňů, zatímco bez Epicu jen 34 až 37 stupňů.

3

Vše ověřili nezávislí experti na HotHardware, kteří disponují tekutě chlazeným AMD Ryzen 9 5950X, a má to být pravda, včetně žroutu systémových prostředků.

Důvodem je prý to, že aplikace Epicu zvyšuje využití určitých vláken, což pak zvyšuje teplotu celého CPU, a to i když je pouze zapnutá na jinak nečinném desktopu, tedy když žádná hra neběží. Klienti ostatních PC obchodů jako Steam či GOG přitom nic takového nedělají.

1

Obejít se to dá dle VideoCardz částečně tím, že si prolinkujete Epic launcher do GOG Galaxy klienta, který má zabudovanou funkci, že automaticky vypne původního klienta hned souběžně s vypínáním hry.

Nemilé je také jiné zjištění z Glasswire: Epic Games Launcher prý posílá na internet až čtrnáctkrát více dat než Steam či GeForce Experience. Konat se to má v pěti různých procesech při komunikaci s více než dvaceti servery Epicu.

2

Reklama

Přeskočit na komentáře (6)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

Deathloop jde na dračku, patch řeší trhání PC verze

+ dokument o designových rozhodnutích.

Guardians of the Galaxy jsou na 4K screenshotech čím dál hezčí

Z poslední verze před vydáním za měsíc.

Far Cry 6 bez raytracingu na konzolích, byly jiné priority

+ tipy a triky přímo od diktátora, zaostřeno na zvířata ve hře.

Domněnky o God of War Ragnarok možná už na jaře?

+ nový sestřih z PlayStation VR her.

- komentáře (6)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna