Spekulace: GTA 5 pro PS5 by mohlo použít engine Red Dead Redemption 2

Ale ne pro vše.

Když se nad tím pečlivě zamyslíte, naprosto to dává logiku. Co jiného než poslední existující verzi enginu by měla nějaká firma použít na oprášení něčeho staršího?

Nicméně považuje se to za novinku díky insiderovi jménem Tez2, který má prý zaručeně dobré informace, co se týče her od Rockstaru.

Podle jeho zjištění má vylepšená a rozšířená verze mega bestselleru Grand Theft Auto 5 pro PlayStation 5 a Xbox Series využít RAGE engine z Red Dead Redemption 2 od toho samého studia.

Insider to zjistil díky datům, které do hry přibyly v posledním patchi - odvolávají se totiž na věci, co jsou součástí právě technologie z RDR2. Pokud by se to potvrdilo, GTA5 pro nextgen by tedy vsadilo na RAGE engine než na pohánění systémem z roku 2014.

1

RAGE engine z úspěšného westernu zvládá předem vypočítanou globální iluminaci, volumetrické mraky či mlhu.

Nezdá se však být pravděpodobné, že by Rockstar strávil předělávkou tolik času. Je prý docela možné, že nový engine použije pouze uživatelské rozhraní, zatímco zbytek pofrčí na původní technologii.

Další nález zmiňuje, že hráči prý budou moci přenést své postavy z dosavadních verzí hry do té nextgenové na PS5 a spol.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna