Sony nepožírá studia jako jiní, říkají Media Molecule

Vděk.

Působí to jako zjevná narážka na akvizice, které běžně dělají například hamižní Electronic Arts či Microsoft a hráči je za to nesnášejí.

Odkoupí do té doby prosperující a nadějné studio, vnutí mu svou firemní politiku, zavedou byrokracii, nařídí dělat nějaké jiné hry, tím znechutí část zaměstnanců, kteří odejdou, a pak to jde už jen z kopce.

Tak to ovšem v Media Molecule necítí. Tvůrci LittleBigPlanet se naopak pod Sony, která je převzala ve 2010, cítí úplně skvěle. Promluvili o tom ve výročním interview pro PushSquare:

"Všichni z nás už nějaké akvizice zažili, takže jsme to brali velmi vážně. Jak víte, Sony má výbornou historii v tom, že nepožírá a nelikviduje studia, které odkoupila. Připravovali jsme se na to pár let, které byly takovým tréninkem, aby se to zvládlo".

Šéfka Siobhan Reddy vypíchla, že Sony do Media Molecule hodně investovala a byla schopna na svá bedra vzít mimořádně riskantní projekty jako Dreams, kterým by nejspíš kdekoli jinde pšenka nekvetla.

"Samozřejmě existují různé důvody, proč k akvizicím dochází. Pro nás to bylo hlavně o snaze o inovace a kam dál se můžeme posunout v tvorbě uživatelsky generovaného obsahu," zakončila své vyjádření vděku.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna