Vydavatel The Sinking City vrací úder, tvůrci hry zase mluví o zpirátění

"Poslali jsme jim 10 milionů eur".

Francouzský vydavatel Nacon (Big Ben Interactive) si odmítl nechat líbit, co se proti němu rozjelo o víkendu (psali jsme: Nekupujte si naši hru ze Steamu, varují tvůrci The Sinking City), protože není tak jasné, jak to navenek vypadá, kdo je ten dobrý a kdo ten zlý.

Na Ukrajinu prý studiu Frogwares poslal více než 10 milion eur na vývoj hry (262 milionů korun). Prý to byli Frogwares, kdo za nimi přišel s žádostí o financování, kdo spoléhal na marketing od vydavatele, tisíce člověkohodin práce a investice milionů eur do propagace.

Ukrajinští tvůrci údajně porušili smlouvu, aby toho využili ve svůj prospěch, ačkoli tu byla snaha se normálně dohodnout a vzájemně se respektovat. Naconu je proto líto, že s nimi Frogwares nespolupracují na Steam verzi hry, která je tím pádem úplně holá, bez online funkcí či specifických vlastností Steamu.

Autoři The Sinking City na to zase reagovali publikováním dlouhého videa, kde sdělují svůj pohled na celou kauzu, o níž musí rozhodnout soud, což potrvá ještě měsíce či možná roky.

Podle Frogwares prý prezident pařížského Naconu pověřil některé zaměstnance, aby si hru koupili na Gamesplanet, cracknuli ji a nahráli ji na Steam, jako by snad šlo o oficiální Steam verzi.

Domnívají se proto, že jejich dílo bylo zpirátěno, dokonce i logo obchodu bylo nahrazeno Naconem, který měl použít tajný klíč od Frogwares, co znal z období vývoje. Mělo dojít k dekompilaci hry, nahrazení souborů a dalším nelegálním úpravám, které dle databáze Steamu provedl programátor z firmy Neopica, jíž Nacon dříve odkoupil.

"Nacon bude čelit právním konsekvencím svého rozhodnutí o zpirátění vlastnictví Frogwares, za což ve Francii hrozí až sedm let vězení a pokuta až 750 tisíc eur. Věříme, že spravedlnost vše zohlední," ukončili svou verzi příběhu autoři The Sinking City.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Deathloop jde na dračku, patch řeší trhání PC verze

+ dokument o designových rozhodnutích.

Guardians of the Galaxy jsou na 4K screenshotech čím dál hezčí

Z poslední verze před vydáním za měsíc.

Far Cry 6 bez raytracingu na konzolích, byly jiné priority

+ tipy a triky přímo od diktátora, zaostřeno na zvířata ve hře.

Domněnky o God of War Ragnarok možná už na jaře?

+ nový sestřih z PlayStation VR her.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna