První vteřiny z Resident Evil Village s raytracingem na PC

AMD se nevzdává + další tituly.

Za normálních okolností by člověk při takové příležitosti čekal email s tiskovou zprávou od Nvidia, jak jsme zvyklí. Ale ta tentokrát žádná nepřišla... tento květnový survival horor je totiž partnerskou hrou u konkurenčního AMD.

V patnáctiminutové prezentaci "Where Gaming Begins" nové grafické karty AMD Radeon RX 6700 XT, postavené na architektuře RDNA 2, nám korporátní viceprezident a generální manažer Scott Herkelman pověděl řadu technikálií.

Za nás je důležitá hlavně devátá minuta, kde se objevují vůbec první záběry z PC verze Resident Evil Village, a to jak se zapnutým raytracingem, tak i bez něj. Hra od Capcomu si bude tykat i s AMD FidelityFX.

Vedle grafů, kterak moderní hry vyžadují více videopaměti (při hraní v 1440p na maximální detaily), tam najdeme i seznam dalších her, které podporují AMD FidelityFX (celkem jich má být přes čtyřicet): DiRT 5, Godfall, World of Warcraft Shadowlands, Riftbreaker, Microsoft Flight Simulator, ANNO 1800 či Evil Genius 2.

Lze tedy předpokládat, že nový Resident nemusí podporovat NVIDIA DLSS 2.0, což se dnes bere jako průmyslový standard a zařídí výkon bez kompromisů ve kvalitě obrazu.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Sony Santa Monica nabírá grafika pro fantasy kreatury do neohlášené hry

Asobo zase hledá animátory asi pro nástupce A Plague Tale: Innocence.

K Biomutant dostanete ručník

Dárek k objednávce na JRC.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna