Valve odpískali reboot své karetní hry Artifact

Neuspěla + co bude dál.

I mistr tesař se někdy utne. Oblíbení a téměř "dokonalí" Valve dnes večer přiznali, že to vzdávají s rebootem své karetní hry podle série DOTA. Celé to nápadně připomíná neúspěšné pokusy Bioware o oživení Anthem.

Na oficiálním blogu píší, že Artifact sice mělo dobré počáteční prodeje, ale pak zájem prudce opadl, nemluvě o kritice komunity o způsobu monetizace.

Proto před rokem a půl začali pracovat na rebootu a ačkoli některé své cíle naplnili, stále se jim nepodařilo nalákat tolik aktivních hráčů, aby jim to ospravedlnilo pokračování vývoje. Betě 2.0, která je veřejně dostupná od dubna 2020, tedy vystavili stopku.

1

Zároveň si však Valve uvědomují, že obě verze hry mají své hráče a hodnotu pro komunitu, takže je nebudou úplně vypínat či likvidovat.

Jak původní verzi, nazvanou Artifact Classic, tak betu 2 přejmenovanou na Artifact Foundry (nehotový produkt bez vyladění a kompletní grafiky), nechají dále k dispozici, ale nebudou je dále aktualizovat.

Hráčům je na Steamu poskytnou zcela bezplatně, s možností získat veškeré kartičky zdarma (už tedy nepůjde koupit balíčky karet) a bez jakýchkoli mikrotransakcí, což se jeví být více než fér.

Snahy o expanzi univerza DOTA tím ale nekončí, připravuje se totiž seriál na Netflixu od Studio Mir, které dříve makalo na The Legend of Korra a Voltron: Legendary Defender.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Deathloop jde na dračku, patch řeší trhání PC verze

+ dokument o designových rozhodnutích.

Guardians of the Galaxy jsou na 4K screenshotech čím dál hezčí

Z poslední verze před vydáním za měsíc.

Far Cry 6 bez raytracingu na konzolích, byly jiné priority

+ tipy a triky přímo od diktátora, zaostřeno na zvířata ve hře.

Domněnky o God of War Ragnarok možná už na jaře?

+ nový sestřih z PlayStation VR her.

- komentáře (12)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna