Některé budoucí hry Bethesdy exkluzivní na Xbox a PC, potvrdil Microsoft

Dokončena akvizice.

V těchto dnech byla papírově a smluvně dořešena akvizice Bethesdy Microsoftem, o níž se ví od loňského září. Už ji zkrátka nic nepřekazí, ani antimonopolní úřad Evropské unie nic nenamíal a dal zelenou koupi v hodnotě 7,5 miliardy dolarů. Čili ty údaje z databáze webů o investicích, kde se psalo, že se stav změnil na "realizováno", nelhaly.

Microsoft proto dnes oficiálně mohl přivítat osmičku studií pod svá křídla - Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog a Roundhouse Studios.

Při té příležitosti utrousil malou větičku, o které všichni hodně mluví: "Některé tituly v budoucnu budou exkluzivní pro hráče na Xboxu a PC".

1

Nejsme tedy o nic chytřejší než včera, aneb MS stále zůstává velmi tajemný ohledně toho, které hry nepustí na PlayStation 5. Ani zda je tam nedovolí dát vůbec, nebo až třeba se zpožděním či v horší verzi, jak nastínil loni.

Jen zaznělo, že služba Xbox Game Pass budou tím místem, kde se ihned objeví veškeré nově vydané tituly od Bethesdy, tzn. včetně Starfield, což je lákadlem samo o sobě (i bez exkluzivity), když na PS5 by si ho lidé museli koupit za plnou cenu.

Za nás bychom si tipnuli, že žádné z již ohlášených her, co vyjdou v horizontu jednoho roku odteď, se tato klauzule o exkluzivitě ještě týkat nebude. Ale u těch, co dorazí za několik let, třeba The Elder Scrolls VI, to už je vysoce pravděpodobné.

Podle zvěstí od GamesBeat se má ve čtvrtek uskutečnit video, kde budou dále objasněny plány s Bethesdou, včetně oznámení nějakých dalších her pro Xbox Game Pass. Microsoft dříve popřel konání velkého xboxového vysílání tento měsíc, spíš může jít o něco menšího.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Deathloop jde na dračku, patch řeší trhání PC verze

+ dokument o designových rozhodnutích.

Guardians of the Galaxy jsou na 4K screenshotech čím dál hezčí

Z poslední verze před vydáním za měsíc.

Far Cry 6 bez raytracingu na konzolích, byly jiné priority

+ tipy a triky přímo od diktátora, zaostřeno na zvířata ve hře.

Domněnky o God of War Ragnarok možná už na jaře?

+ nový sestřih z PlayStation VR her.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna