Nové brněnské studio kutí historickou strategii

Členy rodiny THQ Nordic.

THQ Nordic představuje nového člena své herní rodiny, brněnské studio Ashborne Games, které pracuje na nové herní značce v žánru historických strategií s RPG prvky.

Tuzemské studio s bohatými zkušenostmi z her jako jsou Arma, Mafia, Silent Hill: Downpour, Vigor nebo UFO trilogie, se nyní soustředí na vývoj zmíněné nové herní značky. Mezitím moravský tým také podporuje plné vydání hry Comanche v Early Access na Steamu a Game Preview na Microsoft Store. V této hře chystá nový herní mód pro jednoho hráče.

1

"Chceme se zaměřit na herní žánr, který v nás vzbuzuje vášeň, což jsou strategie a RPG. Náš cíl je vytvářet autentické herní zážitky s důmyslnými systémy podněcující k opakovanému hraní. Věříme, že něco takového na herním trhu chybí," říká kreativní ředitel Karel Kališ, bývalý redaktor a zaměstnanec Bohemia Interactive.

Hlavním cílem Ashborne Games je využívat vlastních zkušeností i technologických výhod Unreal Engine 4 při tvorbě strategií s RPG prvky. Studio v současnosti zaměstnává 38 vývojářek a vývojářů a hledá další. Otevřené pozice si prohlédněte na kariérních stránkách studia či LinkedIn.

2

Od roku 2011 THQ Nordic představuje světové herní vydavatelství a společnost vývojářů. Firma byla založena ve Vídni a společně s pobočkami v Německu, Švédku, Finsku, USA a v dalších státech zaštituje známé herní značky jako Darksiders, MX vs. ATV, Destroy All Humans, Wreckfest, Titan Quest, Biomutant, Gothic, ELEX, Kingdoms of Amalur a mnoho dalších.

Reklama

Související obsah

Technický rozbor Deathloop na PS5 a PC

Od začátku navrženo pro raytracing.

Uniklé dlouhé video ze Saints Row

Třináctiminutové seznámení s hrou v kostce.

Oznámení Jagged Alliance 3

Plnohodnotné pokračování.

Příběhový trailer ELEX 2

O sjednocení lidu.

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna