Přejmenování Xbox Live a větší utrácení od uživatelů Xbox Game Pass

Dvakrát od Microsoftu.

Jako první si toho všimli novináři, když v poslední betě nového dashboardu nahrávali vytípané obrázky a v jednom z dialogů došlo ke změně.

Název Xbox Live tam nahradilo Xbox Network, což bude nový název pro online službu Microsoftu, který to potvrdil. Naznačila to i změna twitterového účtu Xbox Live's Major Nelson na pouze Xbox's Major Nelson.

Ve vyjádření pro The Verge zástupci MS uvedli:

"Xbox Network vystihuje online službu na Xboxu, k přejmenování došlo i v oficiálních podmínkách používání. Důvodem je, aby se nějak odlišil název služby od členství Xbox Live Gold."

1

Korporátní viceprezidentka pro hraní Sarah Bond zase pro Forbes prozradila, že předplatitelé Xbox Game Pass tráví oproti jiným hráčům (bez předplatného) o 30 procent více času hraním.

Navíc zkouší více žánrů (prý o 40%) a utrácejí o 20% za hry, což je překvapivé, když mají k dispozici tak rozsáhlý katalog plných her. Prý to je tím, že na rozdíl od Netflixu, kde koupí měsíčního přístupu končí vaše útrata, tak u Game Pass se ještě můžete rozšoupnout v mikrotransakcích či DLC, nebo jinými díly z té samé série, co jste díky předplatnému poznali.

Jak dodala, 200 milionů lidí si kupuje konzole a celkem jsou na světě 3 miliardy lidí, kteří na čemkoli hrají hry. Mnoho z nich ale nemají možnost (z finančních důvodů) zahrát si to, co by rádi. S Game Pass to ale jde a Microsoft prý byl schopen zvládnout ekonomiku služby tak, aby fungovala.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna