Xzone meziročně vzrostly výsledky o 20 procent

+ změna struktury majitelů obchodu.

Domácí specializovaný obchod Xzone dnes rozeslal médiím tiskovou zprávu ohledně růstu v minulém roce a změny struktury vlastníků v době, kdy slaví dvacáté narozeniny.

Uvádí tam, že ukončil hospodářský rok k 31. březnu 2021 a předběžné hospodářské výsledky ukazují na meziroční růst (YoY) přes 20% a obrat kolem 111 milionů korun bez DPH.

Růstu prý napomohlo krom jiného také uvedení nové generace herních konzolí koncem minulého roku a silné herní tituly jako např. The Last of Us 2 nebo Cyberpunk 2077.

1

¨

Společnost do března 2021 vlastnilo pět společníků s následujícími obchodními podíly: 30% Martin Schovanec, 20% Jiří Pospíšil, 20% Jan Hanuš, 15% Bohuslav Schovanec a 15% Ladislav Hadač. Poslední dva uvedení prodali svůj podíl ve společnosti zbylým společníkům. Vlastníci společnosti Xzone s.r.o. jsou nyní jen tři s těmito podíly: 42,8% Martin Schovanec, 28,6% Jiří Pospíšil a 28,6% Jan Hanuš.

"Můj otec a jeho dlouholetý společník v podnikání pan Hadač jsou již důchodového věku a nechtěli se nadále aktivně podílet na chodu společnosti. Rozhodli se raději využít dosažených výsledků v budování podniku v podobě peněz z prodaných obchodních podílů, které mohou ve zdraví užít," říká ke transakci Martin Schovanec a dodává. "V odkupu podílů zbylými společníky navíc vidím důležitý stabilizační krok z pohledu budoucnosti firmy a symbolické vyjádření, že i přes turbulentní dobu v herním průmyslu věříme, že se nám v podnikání bude dařit i nadále minimálně stejně dobře jako doposud.

Reklama

Přeskočit na komentáře (1)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

Vesmírná arkáda Chronus přiletí 3. prosince

+ technikálie, vše o ní v kostce.

Fotky z Asus Media Day 2021

Zúčastnili jsme se páteční akce v Praze.

Oficiální nosný motiv Suicide Squad: Kill the Justice League

Hra bude 16. října 2021 v 19 hodin na DC FanDome.

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna